Tiešsaistes nodarbības skolēniem:
No-zīmes
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja attālinātā izglītojošā programma visu vecumu skolēniem “No-zīmes” veidota ar mērķi auditorijai saistošā un inovatīvā formātā tiešsaistē atklāt mākslas muzeju ēkas, to vēsturi, ekspozīcijas un mākslas pasaules daudzpusību. Programma ietver 15 aizraujošas interaktīvas tiešsaistes nodarbības skolēniem četros mākslas muzejos.
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja piedāvājums aicina sākumskolas klašu skolēnus nodarbībā “No-zīmes: Kā dizaineri un mākslinieki iedvesmojas no dabas?” izzināt to, kas ir skicēšana, kā idejas rosina daba un kā mākslinieki un dizaineri izvēlas materiālus savu ideju realizēšanai. Pamatskolas vecuma bērniem muzeja tiešsaistes nodarbība “No-zīmes: Kā notiek dizaina process?” atklāj, kā atbildīgi izvēlēties materiālus un izmantot tos atkārtoti, kā strādā dizainers un kā top dizaina objekti. Vidusskolas klašu skolēniem nodarbība “No-zīmes: Kā dizains un burtveidoli ienāk manā ikdienā?” stāsta, kā dizains ienāk mūsu ikdienā, kas ir labs dizains un kā izmantot burtus interjerā un navigācijas dizainā.
Īpašā 3 nodarbību ciklā iespēja izpētīt naudas pasauli – nodarbībā “No-zīmes: Naudas stāsti” mazākie skolēni uzzin, kāds ir naudas un tās dizaina veidošanas stāsts, otra nodarbība “No-zīmes: Naudas dizains un māksla” veidota, lai parādītu un izskaidrotu, cik liela ir dažādu mākslu sintēze un speciālistu iesaiste, lai radītu gala produktu – naudu. Nodarbība “No-zīmes: Dizains un pieejamība” skolēniem aktualizē tēmas, kas saistītas ar sociāli iekļaujošajiem pakalpojumiem un resursu pārvaldību pakalpojumu dizainā.
Nodarbību laikā ar dažādu praktisku uzdevumu risināšanas starpniecību, diskusijām un grupu aktivitātēm skolēni varēs tuvāk iepazīt muzeja ikdienu, attālināti ielūkoties arī tādās muzeja daļās, kas apmeklētājiem nav pieejamas, piemēram, krātuvēs, kā arī video formātā satikt dažādus kultūras nozares speciālistus – muzeju vadītājus, mākslas zinātniekus, restauratorus, izstāžu kuratorus un scenogrāfus, māksliniekus, dizainerus un citus.
Programmas saturs radīts, balstoties dažādu vecuma grupu skolēnu aptauju rezultātos, un tādēļ tieši atbild uz bērnus un jauniešus interesējošiem jautājumiem. Nodarbībā apskatītās tēmas sasaucas ar projekta “Skola2030" saturu atbilstošajai klašu grupai.
Projekts veidots ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.
Papildu informācija
- Minimālais dalībnieku skaits – 10; maksimālais dalībnieku skaits grupā – 30.
- Informācija par norēķinu kārtību atrodama šeit.
- Nodarbībai vēlams pieslēgties aptuveni 3–5 minūtes pirms nodarbības sākuma. Informācija par nodarbības tehnisko norisi atrodama šeit.
- Nodarbības tiešsaistē iespējams veidot gan skolēniem pieslēdzoties individuāli (piemēram, no mājām), gan skolēniem strādājot klasē un sadaloties nelielās grupās (līdz pieciem dalībniekiem) pie viena datora un kopīgi skatoties nodarbības video uz projektora. Katram dalībniekam/grupai nepieciešams pieslēgties no datora, kurā izmantojama programma “Zoom”.
- Nodarbības sarežģītības līmeni iespējams pielāgot auditorijas vajadzībām, norisi iepriekš saskaņojot. Nodarbību papildina arī izglītojoša vārdnīca, kas latviešu un angļu valodās izskaidro skolēniem potenciāli sarežģītākus terminus.
- Katrai klasei ir iespējams iegūt apliecinājumu par vienu vai vairāku programmas “No-zīmes” nodarbību pabeigšanu.