06.10.2024. 15.00
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Sarunas muzejā:
Spāniskā vilinājums

Aicinām apmeklēt izstādi “España Blanca y Negra: Spānijas vīzija no Fortuni līdz Pikaso” kopā ar ekspozīcijā iekļautās latviešu mākslinieku sadaļas autorēm, LNMM projektu vadības nodaļas vadītāju Ievu Kalnaču un LNMM mākslas kolekciju glabātāju Aiju Zandersoni. Mākslas pētnieces tuvāk pastāstīs par latviešu un spāņu mākslinieku tikšanos Parīzē un ceļojumiem uz Spāniju 20. gadsimta sākumā. Pastaigā pa izstādi pievērsīsim uzmanību latviešu autoru darbiem no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un privātkolekcijām.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Kadriorgas mākslas muzeju Igaunijā un neatkarīgo kuratoru Karlosu Alonso Peresu-Fajardo (Carlos Alonso Pérez-Fajardo, Spānija). Tajā eksponēti darbi no 15 Spānijas muzejiem un privātkolekcijām.

Izstādi papildina pētījums par triju Latvijas mākslinieku – Gustava Šķiltera (1874–1954), Kārļa Brencēna (1885–1929) un Jāzepa Grosvalda (1891–1920) – saiknēm ar Spānijas māksliniekiem 20. gadsimta sākumā, tostarp arī tiem, kuru darbi redzami ekspozīcijā.

Sarunas laikā kuratores stāstīs par izstādes ideju, latviešu mākslinieku ceļojumiem Spānijā un draudzību ar spāņu māksliniekiem. Spānija kā vilinoša iedvesmas zeme latviešu māksliniekiem bijusi jau kopš 19. gadsimta vidus. Savukārt, 20. gadsimta sākumā mākslas centrā Parīzē latviešu mākslinieki aizsāk draudzības ar nozīmīgiem spāņu māksliniekiem un, pateicoties šai saskarsmei, dodas iepazīt dažādas Spānijas vietas. Trim dažādu mākslas žanru pārstāvjiem – tēlniekam un akvarelistam Gustavam Šķilteram (1874–1954), vitrāžistam un gleznotājam Kārlim Brencēnam (1879–1951) un gleznotājam Jāzepam Grosvaldam (1891–1920) – spāņu avangarda mākslinieki kļūst par tuviem un nozīmīgiem draugiem, domubiedriem un skolotājiem, un Spānija – par seno dienu romantikas zemi un tiešu ierosinājumu jaunai tematikai mākslā.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Norise notiek Lielajā izstāžu zālē.
  • Informējam, ka MMRB publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Norises piekļūstamība

  • Norise ir pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
  • Lai nokļūtu līdz norises vietai Lielajā izstāžu zālē 1. stāvā, nav nepieciešams izmantot pakāpienus. Līdz zālei var nokļūt, dodoties pa pandusu.
  • Norises telpā ir paredzētas vietas ratiņkrēsliem.
  • Norises laikā iespējams izmantot pārnēsājamos krēslus. Krēsli ir izmantojami arī kā atbalsts pārvietojoties. Tie atrodas muzeja Lielajā izstāžu zālē.
  • Informācija par bezmaksas ieeju muzejā pieejama šeit.
  • Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā šeit.

Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: (+371) 25 732 122, .


Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

60–90 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete izstādē vai
Gada kartes īpašniekiem dalība pasākumā ir bezmaksas

Pieteikšanās

Nav nepieciešama

Papildu informācija

T: (+371) 67 225 209
E:

Norises vieta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
Doma laukums 6

Jaunumu vēstkopa

Ikmēneša mākslas muzeju jaunumu saņemšana e-pastā