Ārzemju dārgmetālu kolekcija
Ārzemju dārgmetālu kolekcijā ir apkopoti priekšmeti, kas reiz piederējuši Latvijas iedzīvotājiem, kā arī sabiedriskām, militārām un garīgām organizācijām: sakrālie un sadzīves sudraba izstrādājumi (trauki, galda piederumi, svečturi, tējas sietiņi, cukurtrauki, kausi, karafes u. c.), relikvijas, ceļojumu suvenīri, rotaslietas, zīmoggredzeni un zīmogi, ordeņi, medaļas un monētas.
Kolekcijā iekļauti priekšmeti, kurus 1923. gadā muzejam nodevusi Finanšu ministrija, – t. s., Zelta fonda vērtslietas, ko valstij ziedojuši Latvijas iedzīvotāji. Daļa kolekcijas nākusi no Latvijas Universitātes Filoloģijas un filozofijas fakultātes Mākslas kabineta, kā arī no privātkolekcijām.
Dārgmetālu kolekcijā ir priekšmeti, kas izgatavoti Krievijā, Baltijā un Eiropā, pavisam nedaudz arī Indijā. Priekšmeti datējami ar 17. gadsimta beigām – 20. gadsimta sākumu.
Kā dārgmetālu kolekcijas izcilākie Krievijas darinājumi jāmin Faberžē juvelieru nama darbi. Baltijas reģions pārstāvēts ar Rīgas, Jelgavas, Valmieras, Cēsu, Tallinas, Tartu, Pērnavas un Viļņas meistaru darbiem. No Eiropas reģiona kā mākslinieciski augstvērtīgākos var minēt Augsburgas sudraba priekšmetus.
Unikāla kolekcijas daļa, plašākā šāda veida Latvijas muzejos, ir dārgmetālu un dārgakmeņu zīmogi un zīmoggredzeni ar vācbaltiešu ģimeņu ģerboņiem.