Īsfilmu sērija:
Sākt ar mākslu
Projekta "Sākt ar mākslu" ietvaros izveidotas astoņas īsfilmas, iesaistot muzeja kolekcijas priekšmetu interpretēšanā ne tikai izstāžu kuratorus un mākslas vēsturniekus, bet arī dažādas Latvijā dzīvojošās ārzemnieku kopienas, tādā veidā apvienojot kultūras un akadēmiskās zināšanas. Īsfilmas tapušas latviešu un angļu valodā ar dalībnieku personīgo interpretāciju par Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA pastāvīgajā ekspozīcijā aplūkojamajiem darbiem, aicinot iepazīt tos no nebijuša un unikāla skatpunkta.
Ar saviem stāstiem dalās projekta dalībnieki no Baltkrievijas, Austrālijas, Lielbritānijas, Itālijas, Ķīnas, Vācijas, kā arī Latvijā dzīvojoši krievi, kurus vieno interese par kultūru un tās procesiem, vizuālo mākslu un radošā vēstījuma izveidi. Tekstu radīšanas procesā attīstītas un stiprinātas zināšanas par mākslas mediāciju, stāstījuma veidošanu un digitālo stāstniecību.
Īsfilmas radītas sadarbībā ar video studiju “Later”.
Sākt ar mākslu – Start with Art
Sākt ar mākslu: Džiordžias Žangas stāsts
Stāsta autore Džiordžia Žanga dzimusi Ķīnā un kopš 2014. gada dzīvo Latvijā. Viņa tekoši runā latviešu valodā un šobrīd mācās Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā. Džiordžai interesē filmu režija, ar ko cer nākotnē saistīt savu karjeru. Džiordžia sagatavojusi stāstu par itāļu 18. gadsimta gleznotāja Benedeto Luti gleznu “Meitenes portrets”, kas apskatāms Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ceturtajā stāvā Eiropas mākslas galerijā.
Sākt ar mākslu: Kristīnes Romanovas stāsts
Stāsta autore Kristīne Romanova dzimusi Latvijā, taču pēc tautības ir krievu izcelsmes. Šobrīd Kristīne studē Latvijas Kultūras akadēmijā. Kristīne sagatavojusi stāstu par Pola Sandbija gleznu “Mājiņa pie jūras”. Ainava apskatāma Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ceturtajā stāvā Eiropas mākslas galerijā. Pols Sandbijs (1731–1809) ir angļu ainavists, kurš kopā ar savu brāli Tomasu Sandbiju (1721–1798), bijuši vieni no Britu Karaliskās Mākslas akadēmijas dibinātājiem.
Sākt ar mākslu: Emmas Beikeres stāsts
Stāsta autore Emma Beikere dzimusi Dorsetā, Anglijā un pašlaik uzturās Latvijā. Lielbritānijā Emma piedalījusies dažādās rakstniecības meistarklasēs un projektos. Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA iepazīšanu no stāstnieka skatpunkta viņa raksturo kā patiesi vērtīgu un atklāsmju pilnu pieredzi. Emma sagatavojusi stāstu par Hermaņa Kaulbaha gleznu “Ansītis un Grietiņa pie raganas”. Glezna apskatāma Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ceturtajā stāvā Eiropas mākslas galerijā. Vācu gleznotājs Hermanis Kaulbahs (1846–1909) ir 19. gadsimta Minhenes skolas pārstāvis un bijis plaši zināms kā bērnu portretists.
Sākt ar mākslu: Izabellas Koltones stāsts
Stāsta autore Izabella Koltone ir austrāliete, kura dzīvo Latvijā kopš 15 gadu vecuma. Kopš sevi atceras, Izabelai vienmēr interesējusi stāstniecība, un pēc vidusskolas pabeigšanas viņa plāno uzsākt angļu filoloģijas studijas un turpināt sevi pilnveidot radošos projektos. Izabella sagatvojusi stāstu par Hansa Makarta gleznu “Brunhilde nogādā Zīgelindi drošībā”, kas redzama Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ceturtajā stāvā Eiropas mākslas galerijā Makarta zālē. Muzeja kolekcijā ir vairāki austriešu mākslinieka Hansa Makarta (1840–1884) darbi, no kuriem piecas kompozīcijas ir veltītas Vāgnera operu tetraloģijai “Nībelungu gredzens”.
Sākt ar mākslu: Lūka Velša stāsts
Stāsta autors Lūks Velšs ir dzejnieks un dramaturgs no Anglijas. Strādājis pie dažādiem radošiem projektiem gan Latvijā, gan Lielbritānijā. Lūks sagatavojis savu stāstu par Pjetro Tenerāni darbu “Psīhe”. Skulptūra apskatāma Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ceturtajā stāvā Eiropas mākslas galerijā un ir viena no trīs karāras marmora un itāļu neoklasicisma tēlniecības paraugiem muzeja kolekcijā.
Sākt ar mākslu: Viktorijas Petriscevas stāsts
Stāsta autorei Viktorijai Petriscevai ir 24 gadi. Viņa ir baltkrievu izcelsmes un studējusi krievu filoloģiju Latvijas Universitātē. Studiju procesa laikā sapratusi, ka viņu aizrauj valodniecība, tādēļ uzsākusi arī poļu valodas apguvi. Viktorijas hobijs ir lasīt grāmatas un šobrīd viņas iecienītākie autori ir Haruki Murakami un Kazuo Išiguro. Viktorija sagatavojusi savu stāstu par Ogista Rodēna darbu “Skūpsts”, kas grezno Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ceturtā stāva Eiropas mākslas galeriju. Franču tēlnieku Ogistu Rodēnu (1840–1917) uzskata par dižāko skulptūru portretistu mākslas vēsturē. Viņš ir viens no impresionisma aizsācējiem tēlniecībā un savā laikā ietekmējis arī daudzus pazīstamus Latvijas tēlniekus.
Sākt ar mākslu: Paulīnes Lantermanes stāsts
Stāsta autore Paulīne Lantermane ir vāciete, kura šobrīd Latvijā veic brīvprātīgo darbu Gētes institūta iniciētos projektos. Pēdējos trīs gadus Paulīne studējusi angļu literatūru un vēsturi. Paulīne sagatavojusi stāstu par Nikolaja Rēriha gleznu “Ceļš”. Izcilā mākslinieka un domātāja Nikolaja Rēriha (1874–1947) darbu ekspozīcija atrodas Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA trešajā stāvā. Mākslinieku ar Latviju saista viņa dzimtas saknes, bet kopš 20. gs. 30. gadiem Rīgā atrodas viņa dāvinātā gleznu kolekcija, kuru mākslinieks pats atsūtīja no Indijas Latvijas Rēriha biedrības (1930–1940) muzejam.
Sākt ar mākslu: Džiovanni Dominoni stāsts
Stāsta autors Džiovanni Dominoni dzimis Milānā, taču pašlaik dzīvo Rīgā. Sarakstījis vairākas noveles, īsos stāstus un esejas par mākslu un mūziku, ko cer kādu dienu publicēt. Džiovanni sagatavojis savu stāstu par Nikolaja Rēriha gleznu “Augstumos”. Izcilā mākslinieka un domātāja Nikolaja Rēriha (1874–1947) darbu ekspozīcija atrodas Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA trešajā stāvā. Mākslinieku ar Latviju saista viņa dzimtas saknes, bet kopš 20. gs. 30. gadiem Rīgā atrodas viņa dāvinātā gleznu kolekcija, kuru mākslinieks pats atsūtīja no Indijas Latvijas Rēriha biedrības (1930–1940) muzejam.