Nodarbību cikls:
Vārdiem ir nozīme
Nodarbību cikls “Vārdiem ir nozīme” ir interaktīva izglītības programma, kas piedāvā vidusskolas vecuma jauniešiem izzināt, pārrunāt un izvērtēt sabiedrībā aktuālus tematus un jautājums, sasaistot tos ar muzeja pastāvīgo ekspozīciju un vēsturiskiem procesiem.
Nodarbības iesaistošā un laikmetīgā veidā aicina vidusskolēnus uz dialogu par sabiedrībā būtiskām tēmām, saskatot dažādu jomu un notikumu kopsakarības, un iekļaujot kritikas skatupunktu. Īpaša uzmanība pievērsta tam, kā muzeja pastāvīgā ekspozīcija, kur pārstāvēti 16.–20. gadsimta mākslas darbi no Eiropas un Āzijas, palīdz izprast un analizēt mūsdienās aktuālus problēmjautājumus.
Norises pirmajā daļā skolēni iepazīstas ar īpaši veidotu video materiālu, kurā konkrētās tēmas galvenos jautājumus un jēdzienus izklāsta jomas eksperts. Otrā daļa iekļauj teorētisku un praktisku darbošanos muzejpedagoga vadībā muzeja ekspozīcijā, vizualizē un padziļina un par izvēlēto tematu.
Nodarbībā tiek attīstīta kultūras izpratne, pašizpausmes un komunikācijas kompetence, kritiskā domāšana, kā arī veicināta savstarpējā sadarbība, atbildība un tolerance.
Piedāvājam sešas nodarbību tēmas. Vienā muzeja apmeklējuma reizē aicinām klasi izvēlēties vienu tēmu, atbilstoši interesēm un mācību vielas aktualitātei:
- Karš un miers
Ekspertes: Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāceun ukraiņu māksliniece un rakstniece Darja Kalašņikova
- Ksenofobija. Rasisms. Stereotipi
Eksperti: kinorežisors, publicists, kultūras projektu vadītājs un producents Žulijens Nuhums Kalibali un komunikācijas zinātnes doktors, Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks un Eiropas Politikas analīzes centra eksperts Mārtiņš Kaprāns - Klimats
Eksperti: UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Kultūras sektora vadītāja, Latvijas Muzeju biedrības ilgtspējīgas attīstības projektu vadītāja Inga Surgunte un mākslinieks Oto Holgers Ozoliņš - Garīgā veselība
Ekspertes: sertificēta mākslas terapeite Linda Zunde un
sertificēta deju un kustību terapeite Madara Juška-Grundberga - Līdztiesība
Eksperte: latviešu dzejniece un literatūrzinātniece Anna Auziņa - Dekolonizācija
Eksperte: Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izstāžu kuratore un pētniece Kristīne Milere
Papildu informācija
- Norise notiek muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā 3. un 4. stāvā. Pirms norises tikšanās ar muzejpedagogu 1. stāva vestibilā.
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
- Pirms muzeja apmeklējuma lūdzam iepazīties ar muzeja iekšējās kārtības noteikumiem. Apliecinājumu par iepazīšanos ar iekšējās kārtības noteikumiem pirms norises parakstītu jāiesniedz kasē vai jānosūta elektroniski.
- Informācija par norēķinu kārtību.
- Ja norisi vēlaties apmaksāt ar rēķinu, garantijas vēstules veidlapa (lejuplādējama) līdz norises sākumam jāiesniedz kasē vai jāatsūta elektroniski. Pēc norises muzejs izraksta rēķinu par veiktajiem pakalpojumiem. Rēķins tiek sagatavots tikai elektroniski un tiek nosūtīts uz iestādes oficiālo e-adresi vai, ja tādas nav, uz norādīto e-pasta adresi.
- Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku.
- Maksimālais dalībnieku skaits grupā – 25.
Norises piekļūstamība
- Norise ir piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
- Līdz norises vietai var nokļūt, izmantojot kāpnes vai liftu.
- Nodarbības sarežģītības līmeni iespējams pielāgot auditorijas vajadzībām, norisi iepriekš saskaņojot.
- Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: (+371) 25 732 122, .