Atzīmējot Latvijas Bankas simtgadi un atklājot tai veltīto izstādi “Vērtību zīmes” pie muzeja fasādes tapis vērienīgs vides objekts “MŪSU SAULE” Atzīmējot Latvijas Bankas simtgadi un atklājot tai veltīto izstādi “Vērtību zīmes” pie muzeja fasādes tapis vērienīgs vides objekts “MŪSU SAULE”
10.10.2022.

Atzīmējot Latvijas Bankas simtgadi un atklājot tai veltīto izstādi “Vērtību zīmes” pie muzeja fasādes tapis vērienīgs vides objekts “MŪSU SAULE”

Izstādes “Vērtību zīmes” norises laikā no 2022. gada 9. oktobra līdz 2023. gada 15. janvārim pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas ieejas redzama latviešu mākslinieka un dizainera Artūra Analta radīta instalācija.

Lai instalācija taptu, 2022. gada pavasarī tika izsludināts konkurss “Mūsu pasaule, mūsu nākotne”, kurā Latvijas mākslas skolu audzēkņi tika aicināti iesniegt savus zīmējumus, kuros attēlotas pārdomas par to, kas, viņuprāt, ir mūsu visu nākotnes vērtības. Kas šobrīd ir svarīgs un labi pazīstams? Kas ir ieguvis mūsu katra personīgo atzinību un ar ko gribētos dalīties ar citiem? Kā par to varam pavēstīt nākamajām paaudzēm? Atbildot uz šiem jautājumiem, bērni un jaunieši radīja zīmējumus, parādot ne tikai Latvijas valsts vērtības, bet arī savas personīgās pārdomas un sev tuvas lietas.

Konkursā tika saņemti vairāk nekā 900 darbi no bērniem un jauniešiem vecumā no 7 līdz 17 gadiem, kuri pārstāv 60 Latvijas mākslas skolas. Iesniegtos darbus vērtēja žūrija – Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja un izstādes “Vērtību zīmes” kuratore Inese Baranovska, izstādes mākslinieciskās koncepcijas autors un mākslinieks Artūrs Analts, Latvijas Bankas Naudas politikas un operāciju daļas galvenā projektu vadītāja Ieva Bela, Latvijas Nacionālā kultūras centra Mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore Anna Pūtele. Artūra Analta veidotajā instalācijā “MŪSU SAULE” ir redzami 369 interesantākie zīmējumi. Vides objekts atspoguļo mūsu valsts nākotnes paaudzes pasaules redzējumu un pamatvērtības – ģimeni, draugus, mīlestību, dzimteni, dabu, planētas ekosistēmu, mieru. Zeltītā diska forma asociējas gan ar monētu, gan sauli – cerības, dzīvības, mūžīgas kustības, iedvesmas un garīguma simbolu.

Pēc izstādes beigām katra zeltītā ciļņa plāksne, atgriezīsies pie tā zīmējuma autora, atgādinot par izstādi “Vērtību zīmes” un simboliski noslēdzot šo notikumu ciklu.

Diennakts tumšajā laikā notiks arī mākslas objekta izgaismošana noteiktos laikos: plkst. 6.30-8.00 un plkst.18.00-22.30.