Izstādes teksti digitāli
Andris Eglītis “Izstāde. Daži iztēles un matērijas satikšanās gadījumi”
Mākslinieks Andris Eglītis ir viens no savas paaudzes ievērojamākajiem gleznotājiem, kurš strādā arī ar instalāciju, tēlniecību un būvēšanu. Dzimis 1981. gadā, dzīvo un strādā Rīgā un “Savvaļā”. Kopš 2008. gada sarīkojis vairāk nekā 20 personālizstādes Latvijā, Beļģijā, Lietuvā un Vācijā. Par ciklu "Zemesdarbi" 2013. gadā saņēmis Purvīša balvu, 2015. gadā pārstāvējis Latviju Venēcijas Mākslas bienālē (Armpit, kopā ar Katrīnu Neiburgu). Tāpat Eglītis veidojis scenogrāfijas teātra izrādēm un operām, veicis pasūtījuma gleznojumus Latvijas Valsts prezidenta pils svētku zāles griestiem (2020) un Latvijas Nacionālās Operas un Baleta skatuves dzelzs priekškaram (2023). 2020. gadā savā darbnīcas teritorijā Drustu pagastā kopā ar domubiedru grupu dibinājis brīvdabas mākslas telpu “Savvaļa” un ir viens no tās vadītājiem.
Eglīša glezniecība nedemonstrē un nereprezentē. Tā pēta cilvēku un dabu to pirmshierarhiskajās attiecībās. Viņa skatiens izvairās no tēlu antropocentriska vērtējuma un materiāla izvēlē paļaujas uz sajūtām, ne prāta apsvērumiem. Iespējams, būtiskākais Eglīša glezniecībā ir viņa interese par krāsas vieliskumu. Eglītis neuztver krāsu tikai kā toni, viņš klausās tās stāstā un piešķir tai balsi, gleznojot ciešā sadarbībā ar visu, kas ir viņam apkārt. Gleznojot dabu, viņš ļauj tai būt klātesošai glezniecības procesā - dubļi vai aļģes, kurus Eglītis iesaista gleznā, pārtop par glezniecības dalībniekiem. Šī dziļā ieklausīšanās vidē un atteikšanās no tās estētiskā vērtējuma ļauj viņam ar savu glezniecību ieskatīties ainavas pašā būtībā. Iestājoties par gleznotāja un gleznojamās vides vienotību, viņš panāk, iespējams, radikālāko ainavas glezniecības formu.
"Izstādē" vienkopus aplūkojami gan jaundarbi, gan agrākos laikos veidoti gleznu cikli. Tās pamatu veido apjomīgais "Daži iztēles un matērijas sastapšanās gadījumi" (aizsākts 2010. gadā) un "Cauri tumsai" (aizsākts 2022. gadā). Līdztekus izstādīti arī darbi no cikliem "Lietu kārtība" (2009), "Zemesdarbi" (2011), "Specifiskais haoss" (2012), "Netīrais modernisms" (2014), "Iespējama vieta" (2014), "Saknes un plastmasa" (2016) un "Refleksijas" (2020). Papildus gleznām eksponētas Eglīša veidotu un kopveidotu tēlniecisku un arhitektonisku būvējumu jaunas interpretācijas (instalācija no izstādes ArtBrussels, 2019, "Rotaļlaukums savas mirstības pieņemšanai", 2019, "Fragments nr. 2", 2021, Pelēkā kuba prototips, 2022). Te atradīsiet arī Eglīša "Fascinācijas vārdnīcu" – dažādu priekšmetu kolekciju ar glezniecisku potenciālu, kā arī instalācijas, kuru veidošanā izmantotie materiāli iepriekš piedalījušies citu mākslas darbu tapšanā. Piemēram, saplākšņa grīda, uz kuras redzamas gleznošanas procesa pēdas, būvēta īpaši operas "Hamlets" (LNOB, 2023) lielformāta gleznu radīšanai. Viena no “Hamletam” tapušajām gleznām pašlaik izstādīta arī LNMM trešā stāva vestibilā, piedāvājot pirmoreiz tuvplānā iegremdēties skatuves glezniecības mērogā.
Eglīša iniciētā brīvdabas mākslas telpa “Savvaļa” ir konstruēta kā viņa glezniecības procesa attēls, ietverot trīs atšķirīgas šķautnes: gleznotāja vērojums, sadarbība ar dabas spēkiem un materiāliem, kā arī kolektīvu situāciju ierosināšana. “Savvaļā” nemitīgi norisošie sadarbības formu meklējumi ar dažādu žanru Latvijas un ārzemju māksliniekiem vērsti ne tik daudz uz kopdarbu radīšanu, cik uz neatkarīgu darbošanos kopīgā teritorijā. Arī "Izstādes" veidošana ir līdzīgs kolektīvs eksperiments, kuram ir kopīgs mērķis, bet ir pietiekami daudz brīvības ikviena iesaistītā radošajām izvēlēm. Te vienlīdz svarīga ir gan “izstāde” – Rietumu kultūrā iecienīts formāts specifiskas telpiskās pieredzes veidošanai, gan arī tās veidošanas process – ekosistēmas un kolektīvas apziņas rašanās. Izstādes satura un formas veidošanā piedalījusies dzejniece Agnese Krivade, telpas māksliniece Liene Pavlovska, fotogrāfs Sandijs Ruļuks, gleznotāji Alise Kiampo un Jānis Blanks, dizainere Una Grants, "Savvaļas" izstādes dalībnieki, tēlnieks Oto Holgers Ozoliņš, mākslinieces Kei Sendak, Alise Builevica un Katrīna Eglīte, kuratori Jonatans Habibs Enkvists un Jaceks Sosnovskis, restauratores Rēzija Zēgnere un Maija Tirzīte, galdnieks Augusts Eglītis, topošie arhitekti Tils Zigmunds Ozoliņš un Mārtiņš Sarvuts un daudzi citi.
Izstādi rīko Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar laikmetīgās kultūras notikumu radošo producenti Kitiju Vasiļjevu.
Aleksejs Beļeckis, kurators
Izstādes komanda
Kurators Aleksejs Beļeckis
Radošā producente Kitija Vasiļjeva
Publiskās programmas kuratore, Avīzes un tekstu redaktore Agnese Krivade
Vizuālā identitāte, grafiskais dizains Una Grants
Telpa Andris Eglītis, Aleksejs Beļeckis, Liene Pavlovska
Izstādes mākslinieki Madeleina Flinna un Tims Hamfrijs (Madeleine Flynn & Tim Humphrey, kinētiskā skaņas instalācija "Plūdi" sadarbībā ar festivālu Homo Novus, Ilja Krumins / Linework (atklāšanas performance), Alise Kiampo (tējas performance), Sandijs Ruļuks (fotosērija Darbnīcas stūrī), Savvaļas telpas dalībnieki
Restauratores Rēzija Zēgnere, Maija Tirzīte
Mākslas tehniķi, izstādes uzbūve Alise Builevica, Katrīna Mirdza Eglīte, Augusts Eglītis, Jēkabs Januševskis, Oto Holgers Ozoliņš, Tils Zigmunds Ozoliņš, Oskars Pavlovskis, Mārtiņš Sarvuts, Rēzija Zēgnere un Guntis Beijers, Armands Medveckis, Vjačeslavs Kadigrobs, Gatis Rudzītis (LNMM)
Gaismu dizains "Gaismu cehs" (Romāns Medvedevs, Agnese Mirovska)
Gleznu rāmēšana Fine Art Print (Uldis Briedis)
Avīzes tekstu autori Aleksejs Beļeckis, Jonatans Habibs Enkvists (Jonatan Habib Engquist), Martins Heidegers (tulkojis Normunds Kozlovs, red. Sofija Anna Kozlova un Ilva Skulte), Alise Kiampo, Agnese Krivade, Antra Priede, Sandijs Ruļuks, Kei Sendak, Guna Zariņa
Tulkotāji Lauris Veips, Līga Māra Kriķe
Tekstu korekcija Ilze Jansone, Līga Māra Kriķe
Drukas darbi Colores Print (Mārtiņš Maņuks un Jānis Āboltiņš)
Projekta vadība Ieva Kalnača un Katrīna Vastlāve (LNMM)
Audiopavadonis Agnese Krivade, Kei Sendak, Rihards Funts, LNMM
Izglītības programma un pieejamība Elza Ēķe, Diāna Dimza-Dimme, Rita Broka, Baiba Sprance (LNMM)
Komunikācijas stratēģija Marta Krivade
Sabiedriskās attiecības Luīze Mizga, Estere Rožkalne, Annija Sauka, Natālija Sujunšalijeva (LNMM)
Izstādes fotodokumentācija Reinis Hofmanis
Producentes asistente Daniela Skvorcova
Latvijas Vizuālās mākslas departamenta vadītāja Ginta Gerharde-Upeniece (LNMM)
Izstādes norises komanda Raimonds Lejiņš, LNMM eksponātu uzraugu un komunikācijas un izglītības departamenta komanda
Gleznu deponējumi Aleksandrs Breže, Andris Breže, Uldis Cērps, Katrīna Mirdza Eglīte, Dace Gaile, Kristīne Kursiša, Katrīna Neiburga, Monika Pormale, Antra Priede, Aigars Zelmenis, Suhanovu ģimene, Kārlis Vērdiņš, Jānis Ozoliņš, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcija, Zuzānu kolekcija, galerija “Daugava”
Izstādi rīko Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF) un VKKF jaunrades veicināšanas stipendijas mērķprogramma, Rīgas valstpilsētas pašvaldība, Arctic Paper, Matīss Eduards Āboliņš, Oļegs Burovs, Uldis Cērps, Antra Priede, Kārlis Vērdiņš, Jānis Ozoliņš, Aigars Zelmenis
Sirsnīgs paldies Māra Lāce, Aija Brasliņa, Aija Remerte, Anda Treija, Jonatans Habibs Enkvists (Jonatan Habib Engqvist), Jaceks Sosnovskis (Jacek Sosnowski), Elīna Sproģe, Lolita Butāne, Natālija Trokša, Santa Remere, Olga Sivel, Guna Zariņa, Lība Bērziņa, Māra Žeikare, Rihards Funts, mākslas centrs Zuzeum, Jānis Zuzāns, Ingūna Ģēģere, Noble Wine, Aleksandrs Minajevs, Madara Kvēpa, Anna Priede, Gentes Tēlotājmākslas akadēmija, Antonija Skopa, Zane Sērmaukša
Telpa pie zelta lifta
Gleznas no cikla "Lietu kārtība"
- Audekls, eļļa 2009
32,7 x 40,7 cm
Īpašniece Monika Pormale - Audekls, eļļa 2008
46 x 54 cm
Īpašniece Kristīna Kursiša - Audekls, eļļa 2008
36 x 46 cm
Deponējums no galerijas "Daugava" - Audekls, eļļa 2009
38 x 48,5 cm
Privātkolekcija - Audekls, eļļa 2008
30 x 30 cm
Deponējums no galerijas "Daugava" - Audekls, eļļa 2008
44 x 52,7 cm
Deponējums no Dace Gaile - Audekls, eļļa 2008
40,5 x 33 cm
Deponējums no Andris Breže - Gruntēts koks, eļļa 2007
22 x 28 cm
Deponējums no galerijas "Daugava" - Audekls, eļļa 2009
32,7 x 40,7 cm
Īpašniece Katrīna Neiburga
"Fragments Nr. 2" (fragments)
Gāzbetons 2021
120 x 60 x 140 cm
Autora īpašums
Priekštelpa un nogāze
Gleznas no cikla "Cauri tumsai"
Audekls, eļļa 70 x 60 cm. 2022–2024
Gleznu deponējumi
1. Zuzānu kolekcija
2.–15., 19. Galerija "Daugava"
16. Suhanovu ģimene
17.–18., 20.–24., 26.–28., 31., 33.–38. Mākslinieka īpašums
25., 32. Aigars Zelmenis
29. Uldis Cērps
30. Antra Priede
Izstādes telpu makets
Autors Andris Eglītis
2023–2024
Telpa pie sudraba lifta
- Glezna no cikla "Specifiskais haoss"
Audekls, eļļa 2012
75 x 82 cm
Deponējums no galerijas "Daugava" - Glezna no cikla "Netīrais modernisms"
Audekls, eļļa 2014
Diametrs 156 cm
Deponējums no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja - Glezna no cikla "Netīrais modernisms"
Audekls, eļļa 2014
70 x 80 cm
Privātkolekcija - Glezna no cikla "Specifiskais haoss"
Audekls, eļļa 2013
141 x 105 cm
Autora īpašums - Glezna no cikla "Specifiskais haoss"
Audekls, eļļa 2013
141.5 x 98,5 cm
Deponējums no galerijas "Daugava"
Darbnīcas stūris
Sandijs Ruļuks
Fotosērija "Darbnīcas stūrī"
Digitālā krāsas druka, dažādi izmēri. 2022
Autora īpašums
Lasītava
Andris Eglītis, Tils Zigmunds Ozoliņš, Mārtiņš Sarvuts
Lasītava
Instalācija. 2024
Īpaši Izstādei veidota instalācijas "Rotaļlaukums savas mirstības pieņemšanai" karuseļa daļas transformācija (oriģināli veidota ar Katrīnu Neiburgu un Jāni Noviku Berlīnē, 2019).
Alise Kiampo
Sapņezera ūdensroze
Tējas performance
Sastāvs: lotoss, vībotne, salvija, vīgrieze, avene vai pīlādžogas
Lūdzu izvērtējiet tējas sastāvu un lietojiet to atbildīgi
Tēju vārām vienreiz dienā, no rītiem
Lielā zāle
Gleznas no cikla "Daži iztēles un matērijas satikšanās gadījumi"
- Audekls, māls 2017
253 x 283 cm
Glezna no cikla "Poētiskās izpētes laboratorija"
Autora īpašums - Patinēts audekls uz saplākšņa, sūnas, ieži, eļļa, akrils 2024
57,5 x 68,5 cm
Autora īpašums - Patinēts audekls uz saplākšņa, zemes pigmenti, eļļa, olas tempera 2024
57 x 68,5 cm
Autora īpašums - Audekls, māls, dziļumgrunts 2024
60,5 x 70,5 cm
Autora īpašums - Saplāksnis, ieži, zemes pigmenti, akrils 2023
114 x 75 cm
Autora īpašums - Saplāksnis, ieži, zemes pigmenti, akrils 2023
114 x 75 cm
Autora īpašums - Saplāksnis, ieži, zemes pigmenti, akrils 2023
114 x 75 cm
Autora īpašums - Saplāksnis, ieži, zemes pigmenti, akrils 2023
114 x 75 cm
Autora īpašums - Saplāksnis, ieži, zemes pigmenti, akrils 2023
114 x 75 cm
Autora īpašums - Audekls, ogle, ieži, zemes pigmenti, akrils, eļļa 2023–2024
465 x 970 cm
Autora īpašums - Audekls uz saplākšņa, ieži, zemes pigmenti, trušādas līme, olas tempera 2024
179 x 152,5 cm
Autora īpašums - Patinēts audekls, olas tempera, akrils, eļļa 2024
225 x 280,5 cm
Autora īpašums - Patinēts audekls, ieži, ogle 2023
370 x 505 cm
Autora īpašums - Audekls, ieži, eļļa, aļģes, akrils, dziļumgrunts 2024
71,5 x 22 cm
Autora īpašums - Audekls, ieži, dziļumgrunts 2024
101 x 88,5 cm
Autora īpašums - Saplāksnis, ieži, dziļumgrunts 2024
42 x 36 cm
Autora īpašums - Saplāksnis, audekls, levkass, aļģes, akrils 2022
65.5 x 65 cm
Glezna no cikla "Daži iztēles un matērijas satikšanās gadījumi. Aļģes"
Privātkolekcija - Saplāksnis, ieži, enkaustika 2023
29 x 32 cm
Īpašnieks Aigars Zelmenis - Audekls uz saplākšņa, želatīns, aļģes, eļļa 2024
152,5 x 127 cm
Glezna no cikla "Daži iztēles un matērijas satikšanās gadījumi. Aļģes"
Autora īpašums - Māls, akrils 2023
26,5 x 30,5 cm
Autora īpašums - Māls, zelts 2023
30 x 26,5 cm
Autora īpašums - Patinēts audekls, ieži, zemes pigmenti, akrils 2023
370 x 504 cm
Autora īpašums - Saplāksnis, ieži, dziļumgrunts 2024
152,5 x 170 cm
Autora īpašums - Saplāksnis, ieži, dziļumgrunts 2024
170 x 152,5 cm
Autora īpašums - Audekls uz saplākšņa, želatīns, ieži, aļģes, akrils, eļļa 2024
152,5 x 126,5 cm
Autora īpašums - Audekls, akrils, eļļa 2023
201 x 170 cm
Īpašnieks Sigvards Dzelzkalējs - "Mēs nezinam, kā rodas mūsu domas"
Koks 2024
1160 x 220 x 15 cm
Autora īpašums
Telpa ar stikla griestiem
- Glezna no cikla "Daži iztēles un matērijas satikšanās gadījumi"
Audekls uz saplākšņa, levkass, olas tempera 2021
49,5 x 48,5 cm
Autora īpašums - Glezna no cikla "Refleksijas"
Audekls, akrils, eļļa 2019
50,5 x 45 cm
Autora īpašums - Glezna no cikla "Daži iztēles un matērijas satikšanās gadījumi"
Saplāksnis, levkass, olas tempera, eļļa 2020
29,8 x 24 cm
Autora īpašums - Glezna no cikla "Daži iztēles un matērijas satikšanās gadījumi"
Saplāksnis, levkass, olas tempera, eļļa 2020
20,5 x 35,2 cm
Īpašnieks Augusts Eglītis - Glezna no cikla "Saknes un plastmasa"
Audekls, akrils, eļļa 2016
90 x 126 cm
Deponējums no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja - Glezna no cikla "Refleksijas"
Audekls, eļļa 2019
57,5 x 70 cm
Autora īpašums - Glezna no cikla "Pāreja"
Audekls, eļļa 2016
70 x 54 cm
Autora īpašums - Glezna no cikla "Saknes un plastmasa"
Audekls, eļļa 2017
100 x 82 cm
Autora īpašums - Glezna no cikla "Iespējamā vieta"
Audekls, eļļa 2013
101 x 86 cm
Autora īpašums - Glezna no cikla "TGLX6LDP"
Saplāksnis, akrils, eļļa 2018
56 x 44,6 cm
Autora īpašums - Glezna no cikla "Refleksijas"
Koks, eļļa 2019
21,5 x 25 cm
Īpašniece Katrīna Mirdza Eglīte - Glezna no cikla "Saknes un plastmasa"
Audekls, eļļa 2016
56 x 47 cm
Autora īpašums - Glezna no cikla "Refleksijas"
Audekls, eļļa 2019
126 x 114 cm
Autora īpašums - Glezna no cikla "Daži iztēles un matērijas satikšanās gadījumi"
Audekls uz saplākšņa, olas tempera, eļļa 2021
41,8 x 36,5 cm
Autora īpašums - Glezna no cikla "Pāreja"
Audekls, eļļa 2016
76,5 x 58 cm
Autora īpašums - Glezna no cikla "Refleksijas"
Audekls, eļļa 2019
405,5 x 280 cm
Deponējums no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja - "Darbnīca"
Instalācija. 2024
Īpaši izstādei veidota instalācija, iekļaujot mākslinieka darbnīcas modeli mērogā, veidotu izstādei ArtBrussels 2019, kurā izstādītas gleznas no cikliem "Refleksijas" un "Daži iztēles un matērijas satikšanās gadījumi"
Autora īpašums
Lai atgrieztos izstādes sākumpunktā, no šīs telpas jādodas atpakaļ pa jau zināmo ceļu, kas ļaus tikko jau pieredzētās telpas un gleznas aplūkot no jauna skatpunkta.
No šīs telpas “Savvaļas telpā” pa apslēptu eju iespējams nokļūt vienīgi tiem, kam pārvietošanās pa kāpnēm vai nogāzi sagādā grūtības. Šo eju var atvērt gan pašrocīgi, gan prasot palīdzību zāles uzraugiem.
Savvaļas telpa
- Andris Eglītis
“Pelēkā kuba” prototips (mēroga modelis 1:20)
Koks 200 x 200 x 200 cm. 2021–2024
“Pelēkais kubs” tika uzcelts savā iecerētajā mērogā Savvaļas izstādes 3. sezonā 2022. gadā. Gadu vēlāk tas tika uguns nopostīts līdz šim nenoskaidrotos apstākļos.
Autora īpašums - Jānis Blanks
Personālizstāde “Pelēkā kuba” prototipa izstāžu zālei
Autora īpašums - Evita Vasiļjeva
"Gaismas sēklas"
Metāls, gumija 2021
60 x 24 x 40 cm x2
Darbs tika veidots īpaši Savvaļas brīvdabas izstādes 1. sezonai
Deponējums no Savvaļa - Liecības par Agneses Krivades instalāciju "Svētā Kristofera viesnīca"
Koks, audekls, levkass, zelts, olas tempera 2021–2023
Trīs priekšmeti (no kreisās): 37 x 27 cm, 36,5 x 30,5 cm, 35 x 23 cm
Instalācijas oriģinālā versija tika atklāta RIBOCA2 (2020) un Savvaļas brīvdabas izstādes 2. sezonā (2021)
Autoru īpašums - Liecības par Sandras Krastiņas darbu "Mirāža"
Māls, virsglazūra
4 priekšmeti (no kreisās): 20 x 25,3 cm, 20 x 25 cm, 20,3 x 20 cm, 20,5 x 20 cm
Atrasts 2024. gada jūlijā
Oriģinālais darbs tika veidots Savvaļas 2. sezonas izstādei
Deponējums no Savvaļa - Andris Eglītis
Gleznas no cikla "Zemesdarbi"
No kreisās
Koks, zemes pigmenti, ieži, akrils 2011
200 x 137 cm
Koks, zemes pigmenti, ieži, akrils 2011
200 x 151 cm
Deponējums no galerijas "Daugava" - Alīse Vorobeja, Aleksejs Beļeckis, Andris Eglītis
Darbi no sērijas "Klusums"
Audekls uz saplākšņa, patinēts levkass, grafīts, eļļa 2022–2023
Divi priekšmeti (no kreisās): 29,5 x 29 cm, 29 x 29 cm
Oriģināli veidoti izstādei "SKITS" “Pelēkā kuba” izstāžu zālē Savvaļas izstādes 3. sezonā
Autoru īpašums - Sabīne Vernere
"O"
Audekls uz koka, levkass, tuša 2021
36 x 30 cm
Radīts Savvaļas glezniecības nometnes laikā 2021. gadā
Autores īpašums - Liecības par Raita Hroloviča darbu
Savvaļas 1. sezonas izstādei
Atrasts 2022. gadā
Autortehnika, 17 dažāda izmēra priekšmeti no 6 līdz 25 cm - Oto Holgera Ozoliņa darba rīki tēlniecības objekta izgatavošanai Savvaļas 5. sezonas izstādei
Koks, akrils, metāls
Izcelsmes gads nav zināms
3 priekšmeti (no kreisās): 231 x 4,2 cm, 210 x 4 cm, 230 x 5 cm
Atrasts 2024. gadā
Autora īpašums - Dāvis Ozols
Gleznas no cikla "Zālē"
No D. Ozola personālizstādes "Zālē" “Pelēkā kuba” izstāžu zālē Savvaļas 3. sezonā
No kreisās:
Audekls, eļļa, 28 x 28 cm. 2022. Autora īpašums
Audekls, eļļa, 70 x 50 cm. 2022. Īpašnieks Andris Eglītis
Audekls, eļļa, 60 x 40 cm. 2022. Autora īpašums - Liecība par Austra Mailīša instalāciju "Vēja vērotāji" [pie griestiem]
Koks, metāls, saules baterijas, LED: 670 x 150 cm
Atrasts 2024. gadā
Instalācija tika veidota Savvaļas brīvdabas izstādes 1. sezonai un atjaunota 4. sezonā
Deponējums no Savvaļa - Liecības par Ingas Melderes un Miko Hinca (Somija) dabīgo pigmentu iegūšanas darbnīcu/izstādi Andra Eglīša instalācijā "Baltais kubs" Savvaļas rezidenču programmas ietvaros 2023. gadā
Filtri no pigmentu žāvēšanas, lakmusa papīrs pH līmeņa noteikšanai, vairākkārtīgi izmantojams maisiņš madaras saknes ekstrahētā pigmenta šķīdinātas substances filtrēšanai.
Īpašniece Inga Meldere - Mākslinieka Jāņa Novika pašveidots māla sitamais rīks darbu sērijas "Pakurzvili" izgatavošanai Savvaļas izstādes 1. sezonai
Koks 2020
107 x 7 x 5,5 cm
Atrasts 2022. gadā
Deponēts no Savvaļa - Laimdota Malle
"Atgūts mežonībā"
Vasks, pigments, audums 2024
49 x 30 x 13 cm
Īpaši Izstādei veidota transformācija vienam no pazudušajiem darbiem no sērijas SEDIMENTS (part II), kas tika radīta Savvaļas izstādes 1. sezonai
Autores īpašums - Viens no Solvitas Kreses veidotiem māla priekšmetiem no viņas atvērtās keramikas darbnīcas Savvaļas rezidenču programmas ietvaros
Atklāts 2024. gadā
Dedzināts māls, glazūra 24 x 13 x 15 cm. 2021 - Andris Eglītis
"Fragments Nr. 2" (fragments)
Gāzbetons 2021
Izmēri variējami
Autora īpašums - Elīna Vītola, Flo Kaiseru
"Sick"
Bronza, medicīniskais nerūsējošais tērauds 1,3 cm, 2024
Bronzas monumenta replika, kas tika veidots Savvaļas 3. sezonas izstādei
Autoru īpašums - Katrīnas Mirdzas Eglītes veidots skaņu instruments mākslinieka Maksima Šenteļeva atvertajā darbnīcā Savvaļas 2. sezonā
Koks, metāla stīgas 2021
80 x 30 x 60 cm
Deponēts no Savvaļa - Liecība par mākslinieku dueta VARBŪT VAR BŪT instalāciju "Zemes bioenerģētiskās plūsmas krustpunkts" Savvaļas 2. sezonas izstādei
Metāls, digitāls attēls, uzlīme
12 x 7 cm
Atrasts 2024. gadā
Deponēts no Savvaļa - Andris Eglītis
"Audekls, māja, glezna"
Patinēts audekls, eļļa
500 x 590 cm
Glezna, kas radīta izstādei "SKITS" “Pelēkā kuba” izstāžu zālei Savvaļas 3. sezonai
Autora īpašums - Aleksandrs Breže, Andris Eglītis
Savvaļas 1. un 2. sezonas plakāti
Audekls uz saplākšņa, krīta grunts, olas tempera, eļļa
No kreisās:
68 x 52, 2020. Īpašnieks Aleksandrs Breže
71 x 48, 2021. Īpašnieks Andris Eglītis
Mākslinieku sadarbības projekts, kurā Andris Eglītis gleznoja Aleksandra Brežes digitāli veidotus 3D attēlus - Elīna Silova, Aleksejs Beļeckis
"Skits"
Balss ieraksts, rūdītais stikls, vibroskaļruņi, skaņas pastiprinātājs, koks 2022
Izmēri variējami
Telpiska skaņas instalācija, kas radīta izstādei "SKITS" “Pelēkā kuba” izstāžu zālei Savvaļas 3. sezonā
Autoru īpašums - Savvaļas burtnīca
Savvaļas poētiskās dokumentācijas apkopojums 11 sējumos. 2020–2022
Idejas autors un redaktors Henriks Eliass Zēgners
Grafiskais dizians Aleksandrs Breže, Kristaps Zelmenis
Izdevējs: Savvaļa, biedrība "Ascendum", interneta žurnāls "Satori"