Ekspozīcijas izzināšana ar gidu:
Atklāj mākslas muzeju!
Muzejs un tā ekspozīcija ir aizraujoša, ievērojamu notikumu un personību pilna pasaule! Norises laikā skolēni iepazīsies ar dažādiem mākslas procesiem vēstures gaitā Latvijā un ievērojamākajiem meistardarbiem, izceļot katra perioda nozīmīgākās, izcilākās parādības un autorus, kā arī inovācijas.
Gids virza pastaigu cauri ekspozīcijām par Latvijas mākslu 19.–20. gadsimtā. Aktivitāte ietver sarunas elementus, radot skolēnos interesi, izpratni par vispārzināmo, problemātisko un neviennozīmīgo, kā arī veicinot labvēlīgu personīgo saikni ar mākslu.
Norises laikā skolēnos tiek attīstīta radošā un kritiskā domāšana, veicināta izpratne par mākslas un vēstures procesiem un to saistību. Dalībnieki ir aicināti saskatīt līdzīgo un atšķirīgo, kā arī formulēt un izteikt viedokli. Iekļautās tēmas – mākslas un kultūras vēsture, mākslas un vizuālās mākslas terminoloģija, sabiedrība, personības. Apskatāmās tēmas var tikt pielāgotas grupas interesēm.
Lai gūtu dziļāku ieskatu, iespējams sašaurināt izvēlēto tēmu un apskatīt:
- pastāvīgo ekspozīciju (19.–20. gadsimta Latvijas māksla);
- aktuālo izstādi 5. stāva izstāžu zālē;
- aktuālo izstādi 4. stāva izstāžu zālēs;
- aktuālo izstādi Lielajā izstāžu zālē −2. stāvā;
- konkrēto ekspozīcijas daļu.
Vairāk informācijas par aktuālajām izstādēm.
Papildu informācija
- Pirms norises pulcēšanās pie Informācijas punkta (2. stāva vestibilā).
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
- Pirms muzeja apmeklējuma lūdzam iepazīties ar muzeja iekšējās kārtības noteikumiem. Apliecinājumu par iepazīšanos ar iekšējās kārtības noteikumiem pirms norises parakstītu jāiesniedz kasē vai jānosūta elektroniski.
- Informācija par norēķinu kārtību.
- Ja norisi vēlaties apmaksāt ar rēķinu, garantijas vēstules veidlapa (lejuplādējama) līdz norises sākumam jāiesniedz kasē vai jāatsūta elektroniski. Pēc norises muzejs izraksta rēķinu par veiktajiem pakalpojumiem. Rēķins tiek sagatavots tikai elektroniski un tiek nosūtīts uz iestādes oficiālo e-adresi vai, ja tādas nav, uz norādīto e-pasta adresi.
- Norisi iespējams pielāgot skolēniem no specializētām izglītības iestādēm, kā arī mazākumtautību skolēniem, pielāgojot valodas sarežģītības līmeni. Visos no minētajiem gadījumiem lūdzam norises gaitu saskaņot un pārrunāt ar muzeja darbinieku.
- Iespējams organizēt divas paralēlas norises ar kopējo maksimālo dalībnieku skaitu 50.
Norises piekļūstamība
- Norise ir piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
- Līdz pulcēšanās un norises vietām var nokļūt, izmantojot kāpnes vai liftu.
- Norises telpās ir paredzētas vietas ratiņkrēsliem.
- Norises laikā iespējams izmantot pārnēsājamos krēslus. Krēsli ir izmantojami arī kā atbalsts pārvietojoties. Tie atrodas muzeja 2. stāva vestibilā pie Informācijas punkta.
- Informācija par bezmaksas ieeju muzejā.
- Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: (+371) 67 324 461, .