Domnīca pedagogiem:
Stāsti debesīs. Dronu šovu dizains un tehnoloģija
Noslēdzot “Vārds dizainam” 11. sezonu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (DMDM), aicina dizaina pedagogus un citus interesentus uz domnīcu, ar mērķi iegūt dziļāku izpratni par jauna veida mediju – dronu šoviem – to iespējām, tapšanas procesu un to, kā mākslinieciskums, dizains un inovācijas apvienojas, lai veidotu daudzveidīgus stāstus.
Pasākumā pirmajā daļā iepazīstināsim ar dronu šovu vēsturi un attīstību – aizkulisēm un tapšanas procesu. Skatīsim, kā māksla un tehnoloģijas savijas, lai radītu unikālu stāstniecības formātu, sniedzot jaunas ierosmes mācību procesam. Otrajā daļā dalībnieki veidos savus stāstus debesīs, apvienojot Latvijas kultūras vērtības ar mūsdienu tehnoloģijām, kā arī radīs jaunas idejas dronu izrāžu nākotnei.
Domnīcu vadīs Armands Blumbergs – "BaseMotion" dibinātājs un dronu šovu producents. Armands Blumbergs ir darbojies kino un reklāmas jomās jau 20 gadus. Meklējot arvien jaunus mediju veidus, kas apvieno tehnoloģijas, inovāciju un mākslinieciskumu, tieši dronu šovu nozarē Armands saskatīja daudz iespēju attīstībai un radošai izpausmei. Savukārt ieskatu dronu izrāžu tapšanā sniegs 3D mākslinieks Dāgs Eris, kurš ir specializējies tā dizainā un animācijā.
"BaseMotion" komanda veidojusi dronu šovu dizainu un to programmatūru tādiem zīmoliem un pasākumiem kā “Super Bowl”, “Grammy Awards”, “Pepsi”, “Avatar”, “Boeing”, “Porsche”, F1 un daudziem citiem. Uzņēmums kopš 2022. gada rada dronu priekšnesumus Baltijas mērogā. Līdz šim vērienīgākais pasākums bijis Rīgas svētku ietvaros 2023. gadā, kad ar 500 dronu dalību 10 minūšu garā audiovizuālā priekšnesumā tika atspoguļots Rīgas stāsts no pagātnes līdz mūsdienām, uzsverot pilsētas nepārtraukto attīstību. Kompānijas komandu veido gan 3D mākslinieki, gan animatori un producenti.
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu kopš 2012. gada notiek neformālās izglītības programma ”Vārds dizainam”. 11 gadu laikā pasākumi dažādām auditorijām – skolēniem, dizaina studentiem, nozares profesionāļiem, pedagogiem, dizaina entuziastiem u.c. – pulcējuši tūkstošiem interesentu klātienē un tiešsaistē, kļūstot par vienu no zināmākajām un plašākajām izglītības programmām Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrā.
Papildu informācija
- Norise notiek ekspozīcijā “Dizaina process” (3. stāvs).
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot garderobes pakalpojumus un piereģistrēties.
- Informējam, ka DMDM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku.
Norises piekļūstamība
- Norise ir daļēji piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem – līdz norises vietai 3. stāvā var nokļūt, izmantojot kāpnes vai liftu. Lai nokļūtu līdz ekspozīcijai “Dizaina process”, jāpārvar 3 pakāpieni.
- Norise paredzēta ar sēdvietām ar muguras balstu.
- Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: (+371) 67 222 235, .