Īsfilmu sērija:
Dizaina stāsti
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs ir īstenojis sen lolotu ieceri jeb dokumentālo filmu formātā iepazīstināt ar Latvijas dizaina nozīmīgākajām personībām un notikumiem — Jāni Borgu, Valdi Celmu un Artūru Riņķi.
Dizaina stāsti ir Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja sen lolota iecere dokumentālo filmu formātā iepazīstināt ar Latvijas dizaina nozīmīgākajām personībām un notikumiem. Leģendārie mākslinieki un dizaineri dalās savā pieredzē, atklājot jaunas, vēl neizpētītas dizaina vēstures lappuses.
Inese Baranovska
Pirmās trīs videocikla sērijas fokusējas uz Latvijas dizaina pirmsākumiem un radošo vidi 20. gadsimta 60.—80. gados. Filmu varoņi — starptautiski atzītais dizaina un kinētiskās mākslas teorētiķis un praktiķis Valdis Celms (1943), viens no vadošajiem kinētiskās mākslas pārstāvjiem Latvijā Artūrs Riņķis (1942), mākslinieks, kritiķis, kurators un publicists Jānis Borgs (1946). Spilgto un harizmātisko personību intervijas ir ne tikai laikmeta dokumentālā liecība, bet arī poētisks ceļojums mākslinieku atmiņās, radošajā daudzveidībā, sapņos, ideālos un viņu attiecībās ar tolaik valdošo realitāti.
Valdis Celms
Atklāj slavenās robežzīmes “RĪGA” tapšanas stāstu un raksturo pilsētvidei veltītās foto kolāžas, atskatās uz pirmajām dizaineru aktivitātēm Latvijā.
Artūrs Riņķis
Atceras, kā viņam izdevies nosargāt savu kinētisko mākslas objektu “Sakta” pie viesnīcas “Latvija” fasādes, stāsta par darbu rūpnīcās un pievēršanos savrupai mākslinieka karjerai – mūža radošajam piepildījumam kinētiskās mākslas dārzā “Nekurienes vidū”.
Jānis Borgs
Analizē modernās mākslas, dizaina un ideoloģijas attiecības 60.–70. gados, runā par dizaina ekosistēmu un saviem laikabiedriem.
Vizuāli bagātīgās videofilmas būs saistošas plašam auditorijas lokam, izglītojot, iedvesmojot un izceļot Latvijas kultūras vēstures faktus padziļinātā tvērumā.
Īsfilmu “Dizaina stāsti” atskaņošanas saraksts latviešu valodā
Īsfilmu “Dizaina stāsti” atskaņošanas saraksts angļu valodā