No 27. oktobra izklaides platformā Tet TV+ 2. sezona izglītojošam raidījumam “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” No 27. oktobra izklaides platformā Tet TV+ 2. sezona izglītojošam raidījumam “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē”
26.10.2022.

No 27. oktobra izklaides platformā Tet TV+ 2. sezona izglītojošam raidījumam “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē”

Sākot ar 2022. gada 27. oktobri izklaides platformā Tet+ sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, SIA “Tet” un izdevniecību “Droši un Koši” būs skatāmas izglītojoša raidījuma “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” jaunās epizodes, kuras aizraujošā veidā bērnus iepazīstinās ar latviešu mākslas pasauli, rosinās iztēli un atvērs radošumu.

Katrs mākslas darbs savā ziņā ir vesela pasaule, kas ik reizi tiek radīta no jauna brīdī, kad ar to sastopas skatītājs. Māksla ir statiska, dinamiskajā informācijas laikmetā tai pietuvināt bērnus ir liels izaicinājums. Nepieciešama zināma provokācija, lai vēstījumu nodotu ātrā, viegli uztveramā un bērnu uzrunājošā, saistošā formā. Jaunais mākslinieks un režisors Adriāns Toms Kulpe pārdomāti piedāvā pārsteidzošus scenārija pavērsienus, kas ir apzināti novirzīti no vispārzināmiem faktiem par konkrētu mākslas darbu. Šādi mākslai tiek piešķirts jauns pirmreizīguma, vienreizīguma un neatkārtojamības mērogs.

“Mums ir prieks, ka augsta skatītāju atsaucība rezultējusies raidījuma “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” otrajā sezonā. Esam gandarīti par to, ka ir vēl viens veids, kā aicināt mazākos muzeja apmeklētājus atklāt Latvijas mākslas spilgtākās epizodes. Ceram, ka jaunās sērijas mudinās ģimenes apmeklēt muzeju, lai “Sievieti ar vistu”, “Trīs peldētājas”, “Ziņnesi” un vēl daudzus citus tēlus sastaptu arī mūsu ekspozīcijās. Paldies visai projekta radošajai komandai par šo vērtīgo sadarbību!” saka Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Komunikācijas daļas vadītāja Annija Sauka.

“Tet” izklaides pakalpojumu daļas direktore Inga Alika-Stroda stāsta: “Jaunākie televīzijas skatītāji ir ļoti zinātkāri. Tas dod stimulu satura veidotājiem radīt pēc iespējas interesantāku un izglītojošāku piedāvājumu. Jau iepriekšējā sezonā bērni ar lielu aizrautību sekoja līdzi Mazās Mulas piedzīvojumiem, tāpēc esam pārliecināti, ka arī jaunākās sērijas, kas skatītājiem ļaus iejusties un iztēloties notikumus kādā no ievērojama mākslinieka darbiem, būs tikpat iemīļotas un neaizmirstamas.”

Raidījuma 2. sezona piedāvā 10 savstarpēji nesaistītas sērijas, kurām iedvesma rasta latviešu gleznotāju darbos. Tie rosinās mazos skatītājus identificēties ar galveno varoni Mazo Mulu, piešķirot viņu zinātkārei, kā arī nezināšanai nozīmīgu lomu. Iemīļotais kaķītis Bricis būs klātesošs visos piedzīvojumos un neliegs savus padomus ne Mulai, ne mazajiem draugiem pie ekrāniem. Tāpat jaunās epizodes atklās svarīgus noslēpumus par Mulas maģiskajām spējām un burvju atribūtiem. Šīs zināšanas noderēs visiem mākslas cienītājiem. Būtiski atcerēties, ka ikkatram ir tiesības mākslu interpretēt patstāvīgi, pēc saviem ieskatiem.

Aktieris Ģirts Krūmiņš saka: “Brīnišķīgs veids, kā bērniem stāstīt par mākslu un māksliniekiem. Turklāt lietderīgs ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem! Priecājos par iespēju piedalīties Auseklim Baušķeniekam veltītajā sērijā!”

“Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” 2. sezonas raidījumos tiek izcelti šādi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā esošie mākslas darbi:

  • Teodors Zaļkalns. Cūka. 1937. Granīts.
  • Dace Lielā. Pie Dzintara jūras. 1995. Audekls, eļļa.
  • Juris Putrāms. Ziņnesis. 1986. Papīrs, sietspiede.
  • Johans Valters. Noktirne. Ap 1897–1898. Audekls, eļļa.
  • Jānis Staņislavs Roze. Sieviete ar vistu. 19. gs. 60.–80. gadi. Kartons, eļļa.
  • Boriss Bērziņš. Pirtī. 20. gs. 70.–80. gadi. Kartons, eļļa.
  • Jēkabs Kazaks. Trīs peldētājas. 1920. Audekls, eļļa.
  • Edgars Iltners. Pļavā (Daila un Zane). 1975. Audekls, eļļa.
  • Auseklis Baušķenieks. Dieva ausī. Pašportrets. 1980. Audekls, eļļa.
  • Gustavs Klucis. Dinamiskā pilsēta. 1919. Papīrs, fotomontāža, aplikācija, guaša, zīmulis, alumīnija folija.

Papildu informācija

Kristīne Morozova, projekta vadītāja / SIA “MULA”
GSM: (+371) 29 110 510,
E: ,

Laura Jansone, Sabiedrisko attiecību un korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja / SIA “Tet”
GSM: (+371) 29 161 230,
E:

Luīze Mizga, komunikācijas speciāliste / Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
T: (+371) 60 001 536, GSM: (+371) 28 365 425,
E:


Raidījumu veidošanas komanda

Tēlu atveidotāji: Mazā Mula – Emīlija Sindija Ēķe, kaķīša Briča balss – aktieris Raimonds Celms, aktieri – Anna Šteina, Ģirts Krūmiņš, Dārta Daneviča, Mārcis Lācis, māsas Agnese un Madara Rutkēvičas, dziedātāja Katrīna Gupolo, laikmetīgās dejas grupa horeogrāfes Alises Putniņas vadībā, kā arī daudzi citi talantīgi lomu atveidotāji.


Mūzikas autors: Rihards Zaļupe
Scenāriju, animāciju autors un režisors: Adriāns Toms Kulpe
Operatori: Jānis Eglītis, Ansis Landorfs, Krišjānis Grabovskis, Edgars Jākobsons, Imants Zaķītis, Valters Krūzkops, Rūdolfs Henčels, Ritvars Bluka
Gaisma: Emīls Spuņģis
Skaņa: Ilvars Veģis
Grima māksliniece: Baiba Grīna
Producente un tērpu māksliniece: Daina Gāga-Ēķe
LNMM konsultanti: Annija Sauka, Baiba Sprance, Eduards Dorofejevs
Projekta vadītāja: Kristīne Morozova
Tehniskā producente: Inta Konstante-Zaķīte
Pasūtījuma producentes: Ilze Korjusa, Kristīne Putniņa