Klasiskās vērtības
Latvijas dekoratīvā māksla un dizains no 19. gs. beigām līdz 20. gs. 60. gadiem.
Latviešu profesionālā lietišķā māksla izaugusi no tautas amatniecības tradīcijām un etnogrāfiskā mantojuma. 19. un 20. gs. mijā, iedvesmojoties no Eiropā populārā Jūgendstila, profesionāli izglītotie mākslinieki darina paklāju, mēbeļu metus un keramiku.
Pēc Latvijas valsts neatkarības pasludināšanas 1918. gadā, mākslā dominē nacionālais stils, kas spilgti atklājas Anša Cīruļa un Jūlija Madernieka projektētajos mēbeļu ansambļos un tekstilijās.
Starpkaru periodā jaunie mākslinieki rod iedvesmu Eiropas avangarda mākslas virzienos un stilos: kubismā, konstruktīvismā un Art Deco. 1925. gadā gleznotāji Romans Suta, Aleksandra Beļcova un grafiķis Sigismunds Vidbergs nodibina porcelāna apgleznošanas darbnīcu "Baltars", kas spēcīgi ietekmē Latvijas porcelāna tālāko virzību. Šodien darbnīcas sniegums vērtējams kā unikāla parādība Eiropas mākslas stilu kontekstā, un tas ir iekļauts Latvijas Kultūras kanona dārgumu sarakstā.
Pēc Otrā pasaules kara Latvijas lietišķo mākslu caurstrāvo uzspiestā padomju ideoloģija, bet 20. gs. 60. gadi ienāk ar uzdrīkstēšanos stāties pretim iedibinātai kārtībai.
Ekspozīcijas apmeklētājiem ir pieejams audio ceļvedis latviešu, krievu, angļu un vieglajā valodā, kas sniedz 31 stāstu par Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina "Klasiskajām vērtībām", paralēli iepazīstinot ar Latvijas izcilajiem meistariem un viņu daiļradi.
Izstaigā ekspozīciju platformā “Google Arts & Culture”