Metālmākslas kolekcija
Kolekcija ir unikāla tajā saglabāto priekšmetu augsti profesionālās mākslinieciskās izteiksmības un mākslinieku daiļrades rokraksta amplitūdas dēļ. Tajā pārstāvēta dekoratīvā metālmāksla un rotas ar plašu izteiksmes spektru: no saiknes ar tautas etnogrāfisko mantojumu un vēsturiskajām tradīcijām līdz dekoratīviem konceptuāliem darbiem.
Dekoratīvā metālmākslas kolekcija ietver gan lietojamos priekšmetus (svečturus, kausus, vāzes, šķīvjus, u. c.) un dažādas balvas (t. sk. sporta), gan arī dekoratīvas vairākdaļu sižetiskas kompozīcijas ar tendenci tuvoties tēlotājai mākslai un unikālus konceptuālā dizaina paraugus (Juris Gagainis, Gundars Pekelis u. c.). Tā sniedz nelielu ieskatu Latvijas pirmās brīvvalsts metālmākslas un juveliermākslas tradīcijās (Stefans Bercs, Jāzeps Vedeiko, Arvids Dzērvītis u. c.), atspoguļo 20. gs. 60.-80.gadu stilistikas, formu un materiālu izmaiņas, kā arī nozares attīstību mūsdienās.
Rotu kolekcijā ir gan Latvijā pazīstamu autoru atsevišķas lietojamās rotas un rotu komplekti (Eižens Auniņš, Ēvalds Veidemanis u. c.) dažādos materiālos (tīrs dzintars, dzintars apvienojumā ar citiem materiāliem, sudrabs, dažādu metālu sakausējumi, metāls apvienojumā ar emalju utt.), kā arī rotu formas, kam ir eksperimentāla, dekoratīva vai konceptuāla forma. Pēdējo gadu jaunāko mākslinieku rotu dizainā vērojama tendence meklēt inovatīvus tehnoloģiskos risinājumus (Māris Šustiņš, Valdis Brože u. c.) vai tradicionālos materiālus “atdzīvināt” laikmetīgās rotu dizaina formās (Guntis Lauders).