Dizaina studija bērniem
“Dizaina studija bērniem” ir vieta, kur spēlējoties izmēģināt spēkus keramikas, kinētikas, plakātu dizaina un aušanas jomā, pašam sajust dizaina materiālu atšķirības un ieklausīties stāstos, ko atklāj interaktīvais skaļrunis “Babbit”. Aktivitāšu zona augstu novērtēta profesionāļu vidū - tā ieguvusi “Latvijas Dizaina gada balvu 2023” kategorijā “Pakalpojumu dizains”.
Aktivitāšu galds ļauj saistošā veidā izzināt muzejā apskatītās tēmas un ģimenēm veidot ciešāku saikni ar dizainu ikdienā. “Dizaina studija bērniem” būs interesanta dažāda vecuma bērniem un pieaugušajiem – vienlaikus pie tā var darboties vairāki muzeja apmeklētāji jebkurā laikā, kad pieejama 3. stāva ekspozīcija “Dizaina process”.
“Dizaina studija bērniem” tapusi sadarbībā ar dizaineri Lāsmu Kondrāti un ilustratori Kristīni Martinovu. Dizainere Lāsma Kondrāte stāsta:
Manuprāt, ir izdevies radīt interesi raisošus un viegli uztveramus uzdevumus, kuriem ierosmi guvām no ekspozīcijas “Dizaina process”. Uzdevumi ir brīvi interpretējami, bez viena pareizā risinājuma, tādejādi sasaucoties ar radošo dizaina procesu.
Dizaina studija ir piemērota arī ģimenēm ar mazākiem bērniem, jo sniedz iespēju taktili rotaļāties un pildīt praktiskus uzdevumus, izmantojot dažādas maņas. Keramikas daļā var veidot koka traukus, pētot formu, krāsu mijiedarbību un savu rezultātu salīdzināt ar muzeja eksponātiem. Plakātu dizaina stacijā bērni aicināti kļūt par dizaineriem un salikt savu košo “Dizaina procesa” plakātu. Kā veidot dinamiku jeb kinētiku dizainā – to var iepazīt kinētikas uzdevumā, savienojot un kustinot ģeometriskus rakstus. Pie aušanas rāmja katrs var izmēģināt pinumu veidus un iepazīt to radīto struktūru. Savukārt Latvijā radītais dizaina skaļrunis “Babbit” sniedz iespēju uzzināt vairāk par materiāliem, kurus dizaineri izmanto savos darbos.
Uz aktivitāšu galda novietots arī dizaineres Lāsmas Kondrātes veidots grāmatplaukts, kurā atrodama lasāmviela par dizaina procesiem gan maziem, gan lieliem.
Turklāt ekspozīcijas “Dizaina process” uzdevumu lapas bērniem piedāvā izzināt gan konkrētus muzeja eksponātus, gan dizaina procesus kopumā.