Auduma apdrukas darbnīca:
Madarošana
Auduma apdrukas darbnīca “Madarošana” radošā veidā iepazīstina ar vienu no galvenajām tekstilmākslas apdrukas tehnikām - sietspiedi.
Sietspiedes pirmsākumi meklējami Japānā, bet Lionas zīda ražotāji to ieviesa apģērbu un interjeru audumu ražošanā. Arī Eiropas māksliniekus uzrunāja sietspiedes sniegtās iespējas, savukārt Ansis Cīrulis (1883–1942) 20. gadsimta 20–30. gados attīstīja savu autortehniku, ko nodēvēja par “madarošanu”. Vārda izcelsme tiek saistīta ar pļavas puķi madaru, no kuras saknēm var iegūt sarkano krāsu.
Nodarbības ievadā dalībnieki pēta gleznotāja un lietišķās mākslas meistara Anša Cīruļa madarojumus un dažādus sietspiedes tehnikā sagatavotus apdrukātus darbu paraugus. Tiek izzināts dizaina veidošanas process no skices līdz apdrukātam audumam. Norise sniedz iespēju katram izmēģināt šo seno tehniku, izmantojot sietus, kas veidoti pēc Latvijas vecmeistaru (Anša Cīruļa, Jūlija Straumes un Jūlija Madernieka) un jauno mākslinieku darbu motīviem.
Papildu informācija
- Norise notiek 1. stāva vestibilā. Tematisku mākslas darbu apskate ekspozīcijā “Klasiskās vērtības” (2. stāvs) un “Rīgas audums. Laikmeta raksti” (3. stāva vestibils).
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
- Minimālais dalībnieku skaits – 5; maksimālais dalībnieku skaits grupā – 15.
Norises piekļūstamība
- Norises radošā daļa ir piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Līdz ekspozīcijai 2. stāvā un 3. stāvā var nokļūt, izmantojot kāpnes vai liftu. Lai nokļūtu līdz ekspozīcijai “Klasiskās vērtības”, jāpārvar 3 pakāpieni.
- Norises sarežģītības līmeni iespējams pielāgot auditorijas vajadzībām, norisi iepriekš saskaņojot.
- Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: +371 67 222 235, .