Atvērta pieteikšanās audio-vizuālo stāstu programmai “SĀKT AR MĀKSLU – START WITH ART”
Latvijā dzīvojošiem ārvalstniekiem, mazākumtautību pārstāvjiem un ārvalstu studentiem.

2021. gada jūlijs – augusts 

 

PAR PROGRAMMU

Programmas ietvaros dalībniekiem būs iespēja veidot savu personīgo intepretāciju par viņu izvēlēto Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kolekcijas priekšmetu. Projektā paredzētas divas meistarklases, kurā dalībnieki apgūs mākslas mediācijas un stāstījumu veidošanas prasmes. Programmas otrajā posmā tiks īstenoti 10 video stāsti. 

 

Programmu veido vairāki posmi
- Kopīgā iepazīšanās ar programmas organizatoriem un iesaistītajiem dalībniekiem tiešsaistes platformā Zoom
- Iepazīšanās ar Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ārzemju mākslas kolekciju
- Meistarklase kopā ar radošā teksta izstrādes speciālistu (jūlijs)*
- Praktiskā darba un konsultāciju posms – dalībnieki individuāli izstrādā stāstījumu par izvēlēto kolekcijas priekšmetu (jūlijs-augusts)
- Otrā tikšanās kopā ar radošā teksta izstrādes speciālistu. Meistarklase noslēdz tekstu rakstīšanas ciklu (jūlijs-augusts)*
- Stāstu filmēšana muzejā (septembris)

 

*NB! Meistardarbnīca un papildu tikšanās Rīgā paredzētas klātienē, taču norises formāts būs atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas valstī; organizatori informēs visus interesentus.

 

Programmas pamatvaloda – angļu, ar iespēju iegūt palīdzību un atbalstu arī latviešu un krievu valodā.


Par muzeju
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA ir mājvieta vienai no lielākajām ārzemju mākslas kolekcijām Baltijas valstīs, ko ik gadu apmeklē desmitiem tūkstošu cilvēku, lai baudītu mākslu, apgūtu jaunas zināšanas un kvalitatīvi pavadītu savu brīvo laiku.

Muzejā apskatāmas sešas pastāvīgās ekspozīcijas. Ēkas ceturtajā stāvā atrodas Eiropas mākslas galerija, kur redzama 16.–20. gadsimta glezniecība, tēlniecība, porcelāns, un blakus esošais Sudrablietu kabinets ar Baltijas, Krievijas, Vācijas 17.–20. gadsimta dārgmetāliem. Trešais stāvs ir mājvieta Āzijas mākslas galerijai, kur iespējams iepazīties ar 17.–21. gadsimta Japānas, Ķīnas, Indijas un Dienvidaustrumāzijas mākslu. Šajā pašā stāvā atrodas arī Senās Ēģiptes kabinets ar tūkstošiem gadus seniem artefaktiem, Antīkās mākslas kabinets, kas parāda muzeja Senās Grieķijas un Romas keramikas, numismātikas un tēlniecības krājumu un Rēriha gleznu galerija, kur apskatāma Nikolaja Rēriha (1874–1947) glezniecības kolekcija. Muzejs funkcionē kā kultūras apmaiņas un satikšanās vieta, un tiecas būt saskarsmes krustpunkts starp Austrumiem un Rietumiem, un starp dažādām sociālām grupām.


Vairāk info: http://lnmm.lv/lv/mmrb 


Kas var pieteikties 
- Latvijā dzīvojoši ārvalstnieki, mazākumtautību pārstāvji un ārvalstu studenti
- Minimālais vecums – 16;
- Prasmes komunicēt angļu valodā (darbnīcas pamatvaloda);
- Iespēja būt klāt visas programmas sadaļās – gan darbnīcā, gan atkārtotā tikšanās, gan filmēšanā
Paredzēts, ka programmā piedalīsies 10 dalībnieki. 
 

Kā pieteikties 
Sūtot epastu uz Sandra.Kempele@lnmm.lv, norādot pie nosaukuma “Pieteikums – “SĀKT AR MĀKSLU - START WITH ART”” un iekļaujot nelielu informāciju par sevi un motivāciju dalībai programmā.

Pieteikšanās termiņš: 2021. gada 15.  jūlijs

 

Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogramma "KultūrELPA"