VIDEO PROJEKTA ATKLĀŠANA: Mākslas restaurācija muzejā
image
07.10.2020 11:00
Trešdien, 2020. gada 7. oktobrī, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar advokātu biroju “Ellex Kļaviņš” aicina mediju pārstāvjus uz jauna izglītojoša video projekta “Mākslas restaurācija muzejā” atklāšanas pasākumu, kas notiks LNMM galvenās ēkas -1. stāvā pie glezniecības darbu krātuves (Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā).

Mediju pasākumā piedalīsies:

  • Māra Lāce, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore;
  • Una Kastanovska, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Restaurācijas nodaļas vadītāja;
  • Elīna Bērziņa, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Izglītības darba vadītāja;
  • Līga Mervina, “Ellex Kļaviņš” vadošā partnere;
  • projekta dalībnieki.

 

Pēc uzrunām sekos “Mākslas restaurācija muzejā” video pirmizrāde un iespēja uzdot jautājumus projekta īstenošanā iesaistītajiem.

 

PAR VIDEO PROJEKTU “MĀKSLAS RESTAURĀCIJA MUZEJĀ”

No 2020. gada 7. oktobra Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) apmeklētājiem muzeja mobilajā lietotnē būs pieejams jauns maršruts “Mākslas restaurācija muzejā”, kas astoņās video sērijās iepazīstinās ar dažādiem mākslas darbu uzglabāšanas, konservācijas un restaurācijas aspektiem.

 

Katrā epizodē apskatītā tēma piesaistīta arī konkrētiem darbiem LNMM galvenās ēkas pastāvīgajā ekspozīcijā. Maršruta lietotāji varēs izzināt restaurācijas lomu mākslas muzeja darbībā, ētikas apsvērumus, ar kādiem saskarās grafikas, glezniecības un tēlniecības restauratori, eksperimentālās tehnikās veidotu darbu uzglabāšanas un saglabāšanas specifiku, kā arī citus ar mākslas restaurāciju saistītus jautājumus.

 

Šis projekts ir lielisks piemērs veiksmīgai dažādu disciplīnu muzeja speciālistu sadarbībai. Sastrādājoties muzeja izglītības un restaurācijas darba profesionāļiem, minētie video atbild uz jautājumiem, kurus muzeja apmeklētāji visbiežāk uzdevuši eksponātu uzraugiem vai izglītības programmu kuratoriem.

 

LNMM Restaurācijas nodaļas vadītāja Una Kastanovska:

“Muzeja ekspozīcijā vai izstādēs restauratora darbs paliek nemanāms, tomēr gandrīz katrā iekārtošanā ir piedalījušies restauratori. Šis projekts sniedz retu iespēju iepazīties ar restauratoru darba niansēm, uzzināt par galvenajiem pareizas eksponēšanas un glabāšanas principiem, ielūkoties mākslas darbu restaurācijas norisē.”

 

“Mākslas restaurācija muzejā” video latviešu, krievu un angļu valodā ikvienam interesentam būs pieejams muzeja mājas lapā www.lnmm.lv, LNMM mobilajā lietotnē, YouTube kanālā, Facebook un Instagram lapās, kā arī interneta ziņu portālā “Delfi”.

 

No 2020. gada novembra “Mākslas restaurācijas muzejā” ietvaros Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā norisināsies tematiskas ekskursijas par muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā izstādīto darbu restaurāciju un konservāciju, kā arī īpašas tikšanās ar LNMM restauratoriem.

 

“Mākslas restaurācija muzejā” ir turpinājums Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” partnerībā īstenotai projektu sērijai, kas 2017. gadā uzsākta kā iniciatīva “Vienas gleznas stāsts I” un "Vienas gleznas stāsts II", kam pērn sekoja “Viena fotogrāfa stāsts”, un nu ieguvusi saturisku paplašinājumu, veltītu mākslas darbu restaurācijai.

 

PROJEKTA GALVENAIS ATBALSTĪTĀJS:

 

PROJEKTA GALVENAIS MEDIJU PARTNERIS:

 

 

Saistītie jaunumi
Saistītās izglītības programmas
news-image
VIENAS GLEZNAS STĀSTS I
“Vienas gleznas stāsts” ir izglītojošs projekts par muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā iekļautajiem mākslas darbiem, kas radīti 20. gadsimta 80.–90. gados. Šis periods iezīmē būtiskas pārmaiņas Latvijas kultūrtelpā, kad mākslinieku ideju resurss bieži bija politika, ekoloģija un sociālā dzīve. Intervējot autorus, atklājas tiešs un nepastarpināts priekšstats par kontekstu, kādā mākslas darbi tapuši.
news-image
VIENAS GLEZNAS STĀSTS II
"Vienas gleznas stāsts" ir video sērija par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā skatāmajiem mākslas darbiem. Projekts tapis, pateicoties advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” atbalstam, kas ir idejas iniciators un ziedojumu kampaņas organizētājs video sēriju izveidei.
news-image
VIENA FOTOGRĀFA STĀSTS
“Viena fotogrāfa stāsts” ir turpinājums Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) un advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” partnerībā īstenotam sadarbības projektam, kas 2017. gadā uzsākts kā iniciatīva “Vienas gleznas stāsts” un ieguvis saturisku paplašinājumu.
news-image
MĀKSLAS RESTAURĀCIJA MUZEJĀ
“Mākslas restaurācija muzejā” dod iespēju izzināt restaurācijas lomu mākslas muzeja darbībā, ētikas apsvērumus, ar kādiem saskarās grafikas, glezniecības un tēlniecības restauratori, eksperimentālās tehnikās veidotu darbu uzglabāšanas un saglabāšanas specifiku, kā arī vairākus citus ar mākslas restaurāciju saistītus aspektus. 
Saistītās preses relīzes