MUZEJU NAKTS: Kur muzejā mīt varoņi?
18.05.2019 19:00
Sestdien, naktī no 2019. gada 18. uz 19. maiju, norisināsies starptautiskā akcija Muzeju nakts. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs šajā naktī aicinās atbildēt uz jautājumu, kas ir varonis, vai viegli par tādu kļūt?

MUZEJU NAKTS PROGRAMMA:

 

19:00 –24:00 (ieeja līdz 23:00)

Pastāvīgās ekspozīcijas “Latvijas māksla. 1780–1985” apskate

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgā ekspozīcija aptver Latvijas mākslas vēstures kopainu visa 19. un 20. gadsimta garumā. Tā veidota pēc hronoloģiski stilistiskā principa, secīgi atspoguļojot Latvijas mākslas vispārējo attīstību, ar raksturīgu darbu kopām un unikāliem meistardarbiem akcentējot katra perioda nozīmīgākās, izcilākās parādības un personības, kā arī inovācijas.
 

19:00 –24:00 (ieeja līdz 23:00)

Izstādes “Purvīša balva 2019” apskate

Lielā izstāžu zāle / -2. stāvs

Pirmo reizi Muzeju naktī apmeklētājiem būs pieejama Lielā zāle, kur varēs aplūkot Purvīša balvas 2019 kandidātu darbu izstādi. Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, grafikas, instalāciju, foto- un videomākslas kopums, ko radījuši sestajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2017. un 2018. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Ēriks Apaļais, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Paulis Liepa, Rasa un Raitis Šmiti, tekstu grupa “Orbīta”.
 

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019 nominantu izstāde

Laukumā pie LNMM galvenās ēkas Esplanādes parka pusē

Ekspress izstāde iepazīstinās ar 11 arhitektūras projektiem, kurus nacionālā žūrija izvirzījusi tālākai cīņai par Latvijas Arhitektūras gada balvu (LAGB). Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Tas ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. 2018. gadā Latvijas Arhitektūras Lielo gada balvu ieguva Liepājas Valsts 1. ģimnāzija. LAGB 2019 ir aicinājums ikvienam turpināt domāt par labu arhitektūru, piedalīties, vērtēt to un arī – svinēt.


19.00–19.20

Muzeju nakts atklāšanas mini koncerts

2. stāva vestibils

Noskaņoties Muzeju nakts varoņdarbiem palīdzēs Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestra “Armonico” (mākslinieciskais vadītājs un diriģents Normunds Dreģis) un flautu kvarteta “Con Anima” (mākslinieciskā vadītāja Inga Grīnvalde) priekšnesums.

 

Programmā:

  • Volfgangs Amadejs Mocarts. “Allegro” no serenādes “Mazā nakts mūzika”
  • Pjetro Maskanji. “Intermezzo” no operas “Zemnieka gods”
  • Filips R. Butals. “Samba alla Turca!” (Kaido Otsinga aranžējums)

Solistes:

Elza Heinsberga (flauta, pikolo flauta)

Emīlija Jirgensone (flauta)

Erlanda Atvare (alta flauta)

Antra Ķīsele (basa flauta)

 

19.00–21.00

Spēle “Atrodi varoņus muzejā!”

Pastāvīgā ekspozīcija / 3. stāvs

Kas ir varonis un vai viegli par tādu kļūt? Mazie muzeja viesi tiks aicināti vērīgi ielūkoties gleznās, lai sameklētu varoņus īpašā kartē. Par izpildītu uzdevumu spēles dalībnieki saņems saldu pārsteigumu – šokolādes medaļu “Laima”. Dāvana gaidīs pie Laimas pulksteņa muzeja 3. stāva vestibilā.

 

19.00–22.00

Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas 1. kursa horeogrāfu performance “Arī varoņi dejo, bet klusumā”

Varoņi lido pa vienam, bet kā tie kustās? Kas notiek ar varoni pēc uzvaras un zaudējuma? Vai varonis visu laiku ir varonīgs? Savu skatījumu uz varoņiem atainos LKA jaunie horeogrāfi, atdzīvinot varoņu stāstus, kas noslēpušies muzejā.

 

19.00–22.00

Orientēšanās kopā ar Mākslas muzeja Jauniešu klubu

Laukumā pie LNMM galvenās ēkas Esplanādes parka pusē

Mākslas muzeja Jauniešu klubs šogad mudinās paciemoties visās LNMM ēkās, kurās orientēties palīdzēs viņu pašu izveidotais ceļvedis. Pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas kluba biedri aicinās apmeklētājus iesaistīties kopīgas kolāžas veidošanā. Ikviens, kurš būs pielicis roku darba tapšanā, saņems uzlīmi un varēs doties uz nākamo kontrolpunktu.

 

Atgādinām, ka liels cilvēku skaits telpā rada augstu mitruma līmeni, savukārt mitrs gaiss bojā eksponātus. Tāpēc, rūpējoties par mākslas darbu saglabāšanu, apmeklētāju plūsma tiks ierobežota. Pastāvīgā ekspozīcija “Latvijas māksla. 1985–2000” un izstāde “Tēlniekam Emīlam Melderim – 130” 4. stāva izstāžu zālēs un 5. stāva Kupola zālē Muzeju nakts laikā būs slēgta apmeklētājiem. Pateicamies par sapratni!

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga


DALĪBAS MAKSA:
Visi Muzeju nakts pasākumi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienībās ir bez maksas

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes