MUZEJU NAKTS: Pārvērtību ceļojums
image
21.05.2016 19:00
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs Muzeju naktī aicinās doties “Pārvērtību ceļojumā” un izzināt stikla mainīgo dabu, apmeklējot starptautisku atzinību guvuša stikla mākslinieka un dizainera Arta Nīmaņa personālizstādi “FRAGILE” (plkst. 19:00–01:00). Izjust neparastas transformācijas caur teju visām maņām ļaus starpdisciplināro mākslu grupas “IDEAGNOSIS” performance (plkst. 20:00–22:00).

19:00–01:00 Izstādes “FRAGILE. Artis Nīmanis. Stikls” apskate

Stikls ir trausls, plastisks un noslēpumains materiāls, no kura var veidot ne tikai tradicionālas formas sadzīviskus priekšmetus, bet arī novatoriskus dizaina objektus un iespaidīgas mākslas instalācijas visneparastākajos apjomos. Mākslinieka un dizainera Arta Nīmaņa personālizstādē oriģinālo objektu, vizuālo efektu, gaismas un skaņas sintēze atver durvis uz rituālu ceļojumu stikla maģiskajā pasaulē.

 

Izstaigājot pārsteigumiem piepildītos labirintus, skatītāji varēs iepazīt stikla daudzveidīgo un mainīgo dabu. Ekspozīciju caurvij četru pasaules pamatstihiju – ūdens, uguns, zemes un gaisa savstarpējās mijiedarbības apspēle. Arī stikls top visiem šiem pirmelementiem mijiedarbojoties. Izstādes vizualitāti pastiprina emocionāli iedarbīgi un jutekliski akustiskie efekti – ūdens, uguns, zemes un gaisa dabiskās skaņas.

 

20:00–22:00 Starpdisciplināro mākslu grupas “IDEAGNOSIS” performance

Starpdisciplināro mākslu grupa “IDEAGNOSIS” pētīs stikla materialitāti, faktūru un formu Simonas Orinskas veidotajā dzīvajā instalācijā – performancē. Attīstot dialogu, papildinot un kontrastējot ar izstādes eksponātiem, mākslinieki radoši interpretēs projekta “FRAGILE” koncepciju. Četri personāži iemiesosies mainīgās stihiju formās, radot ciklisku un kosmisku poēziju, aicinot skatītāju iegremdēties ķermeņa tēlu, sajūtu un meditācijas pieredzē.

 

Performanci izpildīs Erna Daudzvārde, Laura Feldberga, Alda Rusina, Maria Garcia de las Llanderas. Tērpus gatavos kostīmu māksliniece Magdalēna Kairiša, performances apgaismojumu nodrošinās Andrējs Krūmiņš.

 

 
NORISES VIETA:
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga
 
PAPILDU INFORMĀCIJA:

DMDM pastāvīgās ekspozīcijas zāles Muzeju nakts laikā būs slēgtas apmeklētājiem. Visi akcijas “Muzeju nakts” pasākumi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienībās ir bez maksas. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs brīdina, ka, rūpējoties par mākslas darbu saglabāšanu, Muzeju nakts laikā apmeklētāju plūsma tiks ierobežota.

 

 

 

 

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas