DIZAINA EPIZODES: Dizains Padomju Latvijā
Tematiskās atvērtās ekskursijas trešdienas vakarā individuāliem apmeklētājiem par konkrētu periodu Latvijas dizaina vēsturē.
image
04.09.2019 17:00
Vai atceries, kā izskatījās īsts padomju dzīvoklis, restorāns vai Rīgas Centrālā stacija? Kuri ir tie ikoniskie, mums visiem atpazīstamie, bērnības atmiņās iegravētie padomju dizaina priekšmeti, kas nonākuši DMDM kolekcijā? Kādi ir šo priekšmetu stāsti? Kas raksturo padomju dizainu un kā tas attīstījās Latvijā no 1945. līdz 1991. gadam?

Ekskursija būs atskats nesenajā pagātnē, aptverot laika periodu no 20. gadsimta 40. līdz 80.gadiem un iepazīstinot ar Latvijas un toreizējās Padomju Savienības dizainu. Zināmie dizaineri pārsteigs no jauna un nedzirdētie vārdi tiks “izvilkti no skapja”. 

 

Ekskursiju vadīs Kristīne Budže.

 

Kristīne Budže, Mg. art. Raksta par dizainu un arhitektūru gandrīz 20 gadus laikrakstam “Kultūras Diena”, žurnālam “Latvijas Architektūra” un portālam “arterritory.com”. Kopš 1991. gada grāmatas “V*X Latvijas arhitektūra” redaktore un izdevēja, dokumentāli-pētnieciskās video filmas “Vecrīgas reģenerācijas projekts, 1983” un “Zināšanas, ekonomika un dzīve Pārdaugavā” autore (kopā ar mākslinieku Ēriku Boži). Studē Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūrā un strādā pie promocijas darba “Vara un arhitektūra, 1950. - 1959. Pagrieziens uz modernismu”.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Skārņu iela 10, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete izstādē.

GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez maksas.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 830917, (+371) 67 222235

E: dmdm@lnmm.lv

 

DMDM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Informējam, ka Jums ir tiesības iebilst pret savas vai sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu šajā mājas lapā, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: dmdm@lnmm.lv.