MUZEJU NAKTS: Vārds drosmei
18.05.2019 19:00
Īpaša programma Muzeju nakts apmeklētājiem.

MUZEJU NAKTS PROGRAMMA:

 

19.00–24.00

Izstādes “Magdalēnas Abakanovičas Visumā. Tekstils un tēlniecība” apskate

“Man nepatīk likumi un noteikumi. Tie ir iztēles ienaidnieki,” kādreiz sacīja viena no pasaulē vispazīstamākajām Polijas māksliniecēm Magdalēna Abakanoviča (Magdalena Abakanowicz, 1930–2017). Izcilā meistare vienlīdz aktīvi strādāja tekstila, tēlniecības, glezniecības un zīmējuma jomās, tomēr nozīmīgākās reformas 20. gadsimta 60. gadu sākumā viņa īstenoja tekstilmākslā, apzināti atbrīvojot to no lietišķi dekoratīvajām funkcijām. Autores telpiskās kompozīcijas – abakani – pilnīgi mainīja priekšstatu par tekstila plastiskajām iespējām, izmantojamo materiālu loku, mākslas darba un vides attiecībām, kas kopumā atstāja milzīgu iespaidu uz nozares tālāko attīstību. Muzeju naktī apmeklētājiem būs iespēja iepazīt Magdalēnas Abakanovičas daiļradi, aplūkojot 15 lielformāta telpiskās tekstilijas un tēlniecības objektus, kas lieliski raksturo viņas radošo darbību un novatorisko metodi.

 

19.00–24.00

Interaktīva spēle “Izvēlies no trim: demokrātija, brīvība, neatkarība”

Vakara gaitā DMDM apmeklētāji varēs izdarīt savu izvēli interaktīvā spēlē, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes muzeju.

 

19.00–22.00

Orientēšanās kopā ar Mākslas muzeja Jauniešu klubu

Mākslas muzeja Jauniešu klubs šogad mudinās paciemoties visās LNMM ēkās, kurās orientēties palīdzēs viņu pašu izveidotais ceļvedis. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā ikviens interesents tiks aicināts iejusties dizainera lomā. Par izpildītu uzdevumu dalībnieki saņems uzlīmi un varēs doties uz nākamo kontrolpunktu.

 

20.00–21.00

Latviešu un poļu dzejas lasījumi “Pilsoniskā pašapziņa un domas brīvība”

“Vārds drosmei” atbalsosies arī latviešu un poļu dzejas lasījumos. Dzeju latviešu un poļu valodā deklamēs Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā Ģilde” teātra studijas audzēkņi režisores Karīnas Šišlo vadībā, kā arī Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas un Rīgas 2. ģimnāzijas audzēkņi.

 

Atgādinām, ka liels cilvēku skaits telpā rada augstu mitruma līmeni, savukārt mitrs gaiss bojā eksponātus. Tāpēc, rūpējoties par mākslas darbu saglabāšanu, apmeklētāju plūsma tiks ierobežota. Pastāvīgā ekspozīcija “Latvijas dekoratīvā māksla un dizains no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām” Muzeju nakts laikā būs slēgta apmeklētājiem. Pateicamies par sapratni!

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:
Visi Muzeju nakts pasākumi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienībās ir bez maksas

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes