SARUNAS MUZEJĀ: 6. Rīgas Starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāle “Tradicionālais un laikmetīgais”
image
10.06.2018 12:00
Tikšanās ar ASV mākslinieku Džonu Ēriku Rīsu (Jon Eric Riis) un Veltu Raudzepu, 6. Rīgas Starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles “Tradicionālais un laikmetīgais” projekta autori un izstādes "Identitāte / Identity" kuratori. Saruna notiks angļu valodā.

Džons Ēriks Rīss (Jon Eric Riis) bieži dēvēts par izcilāko amerikāņu gobelēnu mākslinieku. Seno, rokām austo gobelēnu amatniecības tradīciju Rīss pārnesis nozīmīgas laikmetīgās mākslas līmenī. Viņa darbu vēstījumi bieži satur izteiktu sociālo un kultūras kritiku – Rīsa māksla ir vienlīdz ievērojama kā idejiskā satura, tā apbrīnojamā izpildījuma un nepārspējamās tehniskās meistarības dēļ. Kopš 1996. gada Rīsa darbi eksponēti vairāk nekā 50 izstādēs visā pasaulē. Tie atrodami Ņujorkas Metropoles mākslas muzejā, Čikāgas Mākslas institūtā, Klīvlendas mākslas muzejā, Mineapolisas mākslas institūtā u. c. prestižās kolekcijās.

 

Triennāles ietvaros Džona Ērika Rīsa gobelēni Rīgā tiek eksponēti pirmo reizi, pateicoties ASV vēstniecības Latvijā atbalstam.

 

"Sarunas muzejā" ir ekskursija, stāstījums un diskusija. Kopā ar izstādes kuratori Veltu Raudzepu un mākslinieku ikvienam interesentam būs iespēja daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt izstādi "Identitāte / Identity", kas atspoguļo inovatīvās laikmeta parādības un tendences tekstilmākslas un šķiedras mākslas nozarē Eiropā un pasaulē.

 

Saruna notiks angļu valodā.

 

NORISES VIETA:

Izstāžu zāle ARSENĀLS / Torņa iela 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

ieejas biļete izstādē.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 716108

E: arsenals@lnmm.lv

Saistītās izstādes