Hot Babas
Ievas Kraules-Kūnas personālizstāde
No 2019. gada 13. decembra līdz 2020. gada 23. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles ARSENĀLS Radošajā darbnīcā (2. stāvā; Torņa ielā 1, Vecrīgā) būs skatāma Ievas Kraules-Kūnas personālizstāde “Hot Babas”.

Šīs izstādes stāsts aizsākas Creswell Crags alās, Lielbritānijā, 17. gadsimtā, kad vietējie iedzīvotāji sistemātiski veikuši skrāpējumus alas sienās, cenšoties sevi pasargāt no raganām. Līdz mūsdienām nav saglabājušās liecības par to, kas tieši izraisījis šīs kolektīvās bažas par melnās maģijas klātbūtni alu sistēmā, bet atstātie skrāpējumi akmenī paliek kā brīdinājums nākamajām paaudzēm. Brīdinājums par raganām – ļaunām, neglītām raganām. Bet kas gan ir šī tik baisā vecene, kas ir šī Baba ar līku degunu, kura dzīvo mājā uz vistas kājas, māk lidot uz slotas, apēd bērnus, atņem govīm pienu, izsauc krusu un vētru?

 

Stāsts turpinās Gūtmaņalā, kuras sienu senākie gravējumi arīdzan tapuši ap 17. gadsimtu, taču to saturs ir daudz ikdienišķāks – vien apmeklētāju vārdi un gadskaitļi, bieži skolnieciski mīlas apliecinājumi. Triviāli, bet varbūt tas ir vien šķitums. Vilks jēra ādā un naivais “Vaņa + Taņa =

 

PAR MĀKSLINIECI

Ieva Kraule-Kūna (1987) dzimusi Latvijā. Studējusi Sandberg Instituut Amsterdamā. Galvenokārt veido skulpturālus objektus, izmantojot dažādus materiālus (keramika, akmens, metāls u.c.), un papildina tos ar īsiem stāstiem, kuros absurdi fiktīvu tēlu piedzīvojumi mijas ar ačgārni interpretētiem vēstures faktiem. Savos darbos māksliniece atsaucas uz padomju laika arhitektūru, amatniecību un fetišismu.

 

Nozīmīgākās personālizstādes un dubultizstādes: “The person you are trying to reach is not available” kopā ar Aidan Koch (2016, “J. Hester Gallery”, Ņujorka), “Qu’est-ce que ça peut faire tout ça” kopā ar Kasparu Groševu (2015, “Shanaynay”, Parīze), “Tagad neviens vairs tā nedejo” (2014, galerija “427”, Rīga), “…if all you told was turned to gold” (2014, “Vita Kuben” galerija, Ūmeo), “11 no 10” (2013, kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Rīga). Nozīmīgākās grupas izstādes: “Paris Internationale” (2015, Parīze), XII Baltijas triennāle (2015, CAC, Viļņa), “Le fragole del Baltico” (2015, “CareOf”, Milāna), “Lily’s Pool” (2015, “Art In General”, Ņujorka), “Vortex” (2014, “Project Space Garage”, Maskava).

 

Ieva Kraule ir galerijas “427” jeb “Four To Seven” (Rīgā) līdzdibinātāja un kuratore. Viņa ir arī kim? Rezidences balvas 2017 ieguvēja un 2017. gadā pavadīja trīs mēnešus rezidencē Gasworks Londonā.

 

 

IZSTĀDES KURATORE:

Līna Birzaka-Priekule, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore,

izstāžu zāles ARSENĀLS Radošās darbnīcas vadītāja

Saistītie jaunumi
Saistītie pasākumi
Saistītās preses relīzes