RADOŠĀ DARBNĪCA PIEAUGUŠAJIEM: Tautumeitas
image
13.03.2020 17:30
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina pievienoties radošajai darbnīcai pieaugušajiem “Tautumeitas”, kas norisināsies izstādē “Džemma Skulme. Viņas glezniecība”.

Informējam, ka saistībā ar valdības izsludināto ārkārtas situāciju valstī Latvijas Nacionālais mākslas muzejs pārtrauc savu publisko darbību līdz 2020. gada 14. aprīlim.

 

Vakara nodarbībā māksliniece un muzejpedagoģe Baiba Sprance piedāvās niansētāk iepazīt ievērojamās Latvijas mākslinieces Džemmas Skulmes (1925–2019) glezniecības vērienu un tematiku. Ekspozīcijā ir iekļautas gleznas no autorei ļoti svarīgās kolāžu grupas, kas runā par laikmetu griežiem, – “Kariatīdes” jeb “Vēstures piezīmes”. Kariatīdes un tautumeitas Dž. Skulmes darbos tēlotas kā stipras un cēlas sievietes, radot atsauces un refleksiju par dažādām Latvijai un cilvēkam būtiskām tēmām. Strādājot ar platu otu un pārliecinošu žestu, meistare spēja panākt plašu satura amplitūdu – no pārlaicīguma, miera un maiguma līdz par spēcīgam enerģiju izvirdumam.

 

Radošā darbnīca katru dalībnieku aicinās izmēģināt šo žesta spēku un tā variācijas, izmantojot platas otas, lielus formātus un koncentrējoties uz triepiena precizitāti.

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Pieaugušie. Priekšzināšanas nav nepieciešamas.

 

NORISES VIETA:

LNMM galvenā ēka / 4. un 5. stāva izstāžu zāles, Nodarbību telpa (1. stāvā).

 

MATERIĀLI LĪDZŅEMŠANAI:

Visi darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas.

 

DARBNĪCAS CENA:

10,00 EUR no personas.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, norādot vārdu, uzvārdu un kontakttālruni.

Vietu skaits ierobežots (10 dalībnieki).

E: ekskursijas@lnmm.lv

T: (+371) 67 324461

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes