SARUNAS MUZEJĀ: Lūcija Zamaiča. Es un mani vārdi
image
07.12.2019 15:00
Tikšanās un pastaiga ar izstādes kuratori, mākslas zinātnieci Dr. art. Nataļju Jevsejevu (Наталья Евсеева).

Savā dzejā, stāstot par sievietes jūtām, Lūcija Zamaiča mēdza būt ļoti atklāta. 1931. gadā iznākušo krājumu “Mīlas kontrabanda” kritiķi devēja nevis par mīlas, bet revolūcijas un pornogrāfijas kontrabandu. Lūcijai patika kaitināt mietpilsoniskās aprindas gan ar publikācijām, gan uzvedību un ārieni. Spilgta rudmataina skaistule bieži vien publiskajiem pasākumiem izvēlējās drosmīgus, atklātus tērpus.

Ar Aleksandru Beļcovu Lūcija Zamaiča iepazinās vēl 20. gadu vidū, bet viņu ciešā draudzība sākās vēlāk – 30. gados. Šajā periodā tapa neskaitāmi Beļcovas zīmētie un gleznotie Lūcijas portreti. Jaunajā izstādē apmeklētāji redzēs vairākus no tiem un reizē varēs aplūkot daudzus dzejnieces manuskriptus, dzejoļu klades, privātās lietas, fotogrāfijas, dokumentus, saraksti. Speciāli izstādei tapusi Kārļa Vērdiņa eseja par Lūcijas Zamaičas daiļradi, kas arī būs lasāma ekspozīcijā.

Sarunu laikā varēsiet uzzināt vairāk par rakstnieces dzīvi, viņas draudzību ar mākslinieci Aleksandru Beļcovu un to, kas tik skandalozu Zamaiču savā laikā padarīja.

 

NORISES VIETA:

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs

Elizabetes iela 57a, dz. 26 (ieeja caur pagalmu, 5. stāvs)

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete izstādē.

GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez maksas.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 288800

E: sbm@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas