Klasiskais modernisms
Nodarbība 10. – 12. klasei

Romans Suta un Aleksandra Beļcova bija vieni no pirmajiem modernisma māksliniekiem Latvijas mākslas vēsturē. 20. gadsimta sākumā Eiropu pārņēma modernisma vilnis, un arī latviešu mākslinieki centās apgūt jaunās mākslas principus un virzienus, radot savdabīgi lokālu modernisma variantu. Muzeja ekspozīcijā iespējams apskatīt vairākus šī laika darbus no abu autoru daiļradēm, kurus ir iedvesmojuši tādi mākslas virzieni, kā kubisms, jaunā lietišķība, konstruktīvisms, supremātisms. Lai saprastu, kādu ažiotāžu savulaik modernā māksla izpelnījās, skolēni tiks iepazīstināti ar akadēmiskās mākslas aizstāvjiem.

 

Nodarbībā skolēni tiks iedalīti divās grupās – modernisti un akadēmisti. Katrai grupai tiks atbilstoši izsniegti vairāki latviešu modernistu un akadēmistu citāti. Skolēni ar tiem iepazīsies un veidos sava veida diskusiju, aizstāvot vienu vai otru pusi, balstoties vai pilnībā izmantojot piešķirtos citātus. Kombinējot vizuālo materiālu – muzejā apskatāmos modernisma paraugus un iepazīstoties ar tā laika mākslinieku uzskatiem par to, kādai mākslai jābūt, skolēni iegūs pilnīgāku priekšstatu gan par modernismu, gan tās pretiniekiem. Šādā veidā skolēni arī var mācīties diskutēt un pamatot dažādus viedokļus.

 

NORISES VIETA:

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Elizabetes iela 57a, dz. 26

 

BIĻEŠU CENAS: 

Nodarbības vadīšana 5,00 EUR no grupas + ieejas biļete katram skolēnam 0,50 EUR (0,40 EUR – ja grupā ir vismaz desmit audzēkņi). Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 288800

E: sbm@lnmm.lv