Kas ir mākslinieks?
Nodarbība 1. – 4. klasei

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs ir unikāls savas intīmās atmosfēras dēļ. Muzejs izvietots telpās, kurās abi mākslinieki savulaik dzīvoja un strādāja. Gleznu ekspozīciju papildina interjera priekšmeti no mākslinieku sadzīves - molberts, krāsu palete, otas un klusās dabas uzstādījums, kuru iespējams kāds no autoriem reiz izmantoja. Taču mākslinieka darbs un profesija ir kaut kas vairāk par vienas klusās dabas uzstādījumi. Romans Suta nodarbojās arī ar grafiku, porcelāna apgleznošanu, scenogrāfiju, kostīmu veidošanu un arī interjera dizainu. Aleksandra Beļcova aktīvi darbojās glezniecībā un grafikā, īpaši aizraujoties ar portretu gleznošanu.

 

Nodarbības laikā skolēni atbildēs uz jautājumu, kas ir mākslinieks? No kurienes viņi rod ierosmes savām idejām un cik dažādos veidos var tās realizēt? Skolēni pētīs gleznas tapšanas procesu – ceļu no skices līdz gatavam darbam, kā arī mēģinās iejusties mākslinieka lomā un izveidot savu mākslas darbu. Iedvesmu bērni varēs rast no ekspozīcijā redzamajiem darbiem.

 

Nodarbības tēma saistīta ar mācību priekšmeta Vizuālā māksla 1. klases programmas parauga tēmu Iepazīšanās ar mākslas darbiem muzeja ekspozīcijā.

 

NORISES VIETA:

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs / Elizabetes iela 57a, dz. 26 (ieeja caur pagalmu, 5. stāvs), Rīga

 

BIĻEŠU CENAS: 

Nodarbības vadīšana 5,00 EUR no grupas + ieejas biļete katram skolēnam 0,50 EUR (0,40 EUR – ja grupā ir vismaz desmit audzēkņi). Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

 

MATERIĀLI LĪDZI ŅEMŠANAI:

krāsainie zīmuļi, flomāsteri, pasteļa krītiņi (pēc izvēles)

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 288800

E: sbm@lnmm.lv