Sena lieta
Nodarbība 1. – 4. klasei

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs ir unikāla vieta, kur atrodas daudz dažādu priekšmetu, kas piederējuši māksliniekiem – sākot ar grāmatām un beidzot ar mēbelēm (molberti, apģērbs, flīģelis, galdi, krēsli, skapji utt.). Šīs senās lietas ļauj iejusties pagājušā gadsimta sākuma vidē, uzskatāmi parādot, kā abi mākslinieki ir dzīvojuši. Gandrīz ar katru priekšmetu ir saistāms kāds interesants stāsts no mākslinieku dzīves, kas vēl vairāk ļauj saprast, ka tās ir ne tikai vienkāršas lietas, bet lietas ar savu – memoriālu – vērtību.

 

Priekšmetu autentiskums ļauj uz mirkli sajusties tuvāk māksliniekiem un viņu radošajai videi, no kā iedvesmoties gan nodarbībai muzejā, gan radošumam kā tādam.

 

Nodarbībā skolēni aplūkos muzeja eksponātus un mācīsies saprast, kādēļ tie ir tik nozīmīgi, un kas ir memoriāla vērtība. Skolēni tiks iepazīstināti ar interesantākajiem stāstiem, kas saistāmi ar atsevišķiem muzeja priekšmetiem. Senās lietas būs iedvesmas avots radošajam uzdevumam - izklāstīt savas asociācijas un uzzīmēt komiksu par konkrētu muzeja priekšmetu.

 

Nodarbības tēma saistīta ar mācību priekšmeta Vizuālā māksla 4. klases programmas parauga tēmu Sena lieta.

 

NORISES VIETA: 

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs / Elizabetes iela 57a, dz. 26 (ieeja caur pagalmu, 5. stāvs), Rīga

 

BIĻEŠU CENAS: 

Nodarbības vadīšana 5,00 EUR no grupas + ieejas biļete katram skolēnam 0,50 EUR (0,40 EUR – ja grupā ir vismaz desmit audzēkņi). Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

 

MATERIĀLI LĪDZI ŅEMŠANAI:

krāsainie zīmuļi, flomāsteri, pasteļa krītiņi (pēc izvēles)

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 288800

E: sbm@lnmm.lv