Ornaments
Nodarbība 1. – 4. klasei

Romans Suta un Aleksandra Beļcova darbojās leģendārajā porcelāna apgleznošanas darbnīcā “Baltars”, kura darbība ļoti spēcīgi ietekmēja gan mākslas porcelāna, gan latviešu keramikas un lietišķās mākslas attīstību. Romans Suta bija arī šis darbnīcas idejas autors. Veidojot trauku apgleznojuma skices līdzās centrālajam sižetam tika izmantoti arī ornamenti. Tie palīdz veidot trauku dekorējumu un padara pilnīgāku to kompozīciju. Nodarbība paredzēta, lai skolēni izprastu zīmējuma rotājošo funkciju.

 

Aplūkojot abu mākslinieku radītos trauku apgleznojumus, redzama gan abstraktu, gan atpazīstamu lietu (ziedu motīvu u.c.) attēlošana ornamentos. Pētot muzeja mākslinieku veikumu trauku apgleznošanā darbnīcā “Baltars” un citur – gan oriģinālos, gan skicēs – skolēni mācās attīstīt prasmi izkārtot ornamentus uz virsmas, kas atšķiras no pierastā lapas taisnstūra, un veido ornamentu uz papīra traukiem (šķīvjiem).

 

Nodarbības tēma saistīta ar mācību priekšmeta Vizuālā māksla 3.klases programmas parauga tēmu Trauku rotājums.

 

NORISES VIETA: 

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs / Elizabetes iela 57a, dz. 26 (ieeja caur pagalmu, 5. stāvs), Rīga

 

BIĻEŠU CENAS: 

Nodarbības vadīšana 5,00 EUR no grupas + ieejas biļete katram skolēnam 0,50 EUR (0,40 EUR – ja grupā ir vismaz desmit audzēkņi). Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

 

MATERIĀLI LĪDZI ŅEMŠANAI:

flomāsteri

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 288800

E: sbm@lnmm.lv