Forma un stilizācija. Kubisms
Nodarbība 5. – 9. klasei

Romans Suta un Aleksandra Beļcova bija vieni no pirmajiem modernisma māksliniekiem Latvijas mākslas vēsturē. No tādām Eiropas valstīm kā Francija, Vācija, Itālija un arī Krievijas tika adaptēti dažādi modernisma mākslas virzieni, no kuriem populārākais bija kubisms. Gandrīz visi latviešu mākslinieki, kas 20.gadsimta 20.gados izmēģināja spēkus modernismā, vairāk vai mazāk pievērsās kubismam. Šis mākslas virziens redzams arī vairākos Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas darbos.

 

Kādēļ latviešu mākslinieki izvēlējās tieši kubismu? Nodarbībā skolēni klausās stāstījumu par formu un telpu kubistu gleznās. Apspriež kompozicionālās likumsakarības kubisma glezniecībā – formas vienkāršošanu, vairāku skatupunktu apvienojumu vienā, priekšmetu struktūras izmantojumu. Skolēni, iepazīstoties ar muzejā eksponētajiem grafikas darbiem un kubisma glezniecības paraugiem, pēta cilvēka/dzīvnieka figūru atbilstību noteiktām ģeometriskām formām, līniju veidiem. Savukārt nodarbības praktiskajā daļā, savos radošajos darbos, viņi eksperimentē, mēģinot izveidot reālistisku kompozīciju no kubistiskas un otrādi.

 

Nodarbības tēma saistīta ar mācību priekšmeta Vizuālā māksla 7.klases programmas parauga tēmu Formas raksturs un Kubistu kompozīcija.

 

NORISES VIETA: 

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs / Elizabetes iela 57a, dz. 26 (ieeja caur pagalmu, 5. stāvs), Rīga

 

BIĻEŠU CENAS: 

Nodarbības vadīšana 5,00 EUR no grupas + ieejas biļete katram skolēnam 0,50 EUR (0,40 EUR – ja grupā ir vismaz desmit audzēkņi). Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

 

MATERIĀLI LĪDZI ŅEMŠANAI:

krāsainie zīmuļi, flomāsteri, pasteļa krītiņi (pēc izvēles)

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 288800

E: sbm@lnmm.lv