Romans Suta – 120
Satelītizstāde projektam “Romans Suta - 120”
No 2017. gada 24. aprīļa līdz 10. maijam Tirdzniecības centrā "Galerija Centrs" Rīdzene ielā (Rīgā, Audēju ielā 16) būs skatāma projektam “Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula” veltīta satelītizstāde, kas sniegs nelielu ieskatu Romana Sutas mantojumā gan stājmākslā, gan lietišķās mākslas un dizaina jomā. Izstāde skatāma bez maksas.

Romana Sutas (1896–1944) erudīcija, neordināra spriestspēja, mākslinieciskais talants un neizsīkstošais entuziasms pārsteidza laikabiedrus un ļāva viņam kļūt par vienu no modernisma laikmeta centrālajām figūrām Latvijā.

 

Mākslinieka personību vienmēr ietvēra leģendu un baumu oreols, un viņš tās ne tikai neizkliedēja, bet bieži arī pats uzturēja. Romana Sutas biogrāfija bija pilna neticamu un neiedomājamu likteņa līkloču, kuru dramatisms brīžiem saskanēja ar 20. gadsimta traģiskajiem notikumiem. Tomēr gan ikdienā, gan savā mākslā Romans Suta bija dzīves mīlētājs, un viņa daiļrade pilnā mērā atspoguļo šīs mākslinieka rakstura šķautnes.

 

Romana Sutas izstāde notiek paralēli Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izstāžu zālēs. Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā ir eksponēta mākslinieka glezniecība, grafika un scenogrāfija, savukārt Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā ir eksponēta lietišķā māksla un dizains. Izstādē apskatāmie darbi ir no dažādu Latvijas muzeju krājumiem un privātkolekcijām.

 

Satelītizstāde tirdzniecības centra “Galerija Centrs” Rīdzenes ielā skatāma līdz 2017. gada 10. maijam un sniedz nelielu ieskatu Romana Sutas radošajā darbībā. Darbu oriģināli skatāmi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja ekspozīcijās.

 

 

 

Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes