Izdots albums “Janis Rozentāls”
Sagaidot šopavasar “tautas mīluļa” Jaņa Rozentāla 151. dzimšanas dienu, izdevniecība “Neputns” laiž klajā izcilajam Latvijas mākslas klasiķim veltītu attēlizdevumu, kas tapis sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Rakstniecības un mūzikas muzeju.

 

 

“(..) mākslinieks no nekā rada jaunas pasaules, atver jaunus izskatus, dod jaunas vērtības,

ne vien uz audekla vai papīra, nē, viņš pārrada visu mūsu dzīvi, mūsu apstākļus, pārtaisa mūsu acis,

ka mēs turpmāk redzam un sajūtam tā, kā viņš gribējis, kā viņš to rādījis.”

Janis Rozentāls

 

Apjomīgajā grāmatā gleznotāja personība un daiļrade atspoguļota laikmeta kontekstā, vienlaikus pievēršot uzmanību atsevišķiem tās mazāk pētītiem aspektiem. Albumā ietverto mākslas darbu izlasi bagātina unikāls fotogrāfiju klāsts, kura lielākā daļa līdz šim nav bijusi publicēta, kā arī saistošs laikabiedru atmiņu apkopojums. Dominējot vizuālajam materiālam, Jaņa Rozentāla (1866–1916) mākslinieciskā mantojuma izpēti papildina radošā procesa rekonstrukcija, kas veido ieskatu mākslas darbu un gleznotāja uzņemto fotogrāfiju kopsakarībās.

 

Līdzās lielajām Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Rakstniecības un mūzikas muzeja kolekcijām, kurās glabājas nozīmīgākās mākslinieka jaunrades un biogrāfijas liecības, izdevumā izmantoti materiāli no Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja, Latvijas Fotogrāfijas muzeja, Latvijas Mākslas akadēmijas Informācijas centra, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas, Liepājas muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Satakuntas muzeja (Somija), Tukuma muzeja krājuma, kā arī Mūkusalas Mākslas salona un vairākām citām privātkolekcijām.

 

Albuma sastādītājas – Aija Brasliņa un Laima Slava. Rakstu autori – Aija Brasliņa, Inta Pujāte, Valdis Villerušs. Grāmatas dizaina autore – Inga Ģibiete. Izdevums latviešu un angļu valodā, tajā ir 528 lpp.

 

Albuma izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, SIA “LDz Cargo”, Dina un Jānis Zuzāni.

 

Grāmatu var iegādāties “Neputna” galerijā Tērbatas ielā 49/51, labākajās Latvijas grāmatnīcās, interneta veikalā www.neputns.lv.

 

ATBALSTĪTĀJI UN SADARBĪBAS PARTNERI:

 

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes