Saistītie jaunumi
Saistītās izglītības programmas
news-image
VIENAS GLEZNAS STĀSTS I
“Vienas gleznas stāsts” ir izglītojošs projekts par muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā iekļautajiem mākslas darbiem, kas radīti 20. gadsimta 80.–90. gados. Šis periods iezīmē būtiskas pārmaiņas Latvijas kultūrtelpā, kad mākslinieku ideju resurss bieži bija politika, ekoloģija un sociālā dzīve. Intervējot autorus, atklājas tiešs un nepastarpināts priekšstats par kontekstu, kādā mākslas darbi tapuši.
news-image
VIENAS GLEZNAS STĀSTS II
"Vienas gleznas stāsts" ir video sērija par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā skatāmajiem mākslas darbiem. Projekts tapis, pateicoties advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” atbalstam, kas ir idejas iniciators un ziedojumu kampaņas organizētājs video sēriju izveidei.
news-image
Ģimenes ceļvedis “RĪGAS BIRŽAS RESTAURĀCIJA”
news-image
VIENA FOTOGRĀFA STĀSTS
“Viena fotogrāfa stāsts” ir turpinājums Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) un advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” partnerībā īstenotam sadarbības projektam, kas 2017. gadā uzsākts kā iniciatīva “Vienas gleznas stāsts” un ieguvis saturisku paplašinājumu.
news-image
KRĀSOJAMĀS LAPAS: Pasaules kultūras
Aicinām mazākos muzeja apmeklētājus iepazīties ar dažādām pasaules kultūrām, izkrāsojot mākslas darbus!
news-image
Dizaina aktivitātes
Vai vēlaties radoši darboties mājās? No makaroniem uzbūvēt torni un publicēt savu pirmo zīnu? Iepazīstieties ar DMDM izglītības kuratoru izveidotajām darba lapām ģimenēm.
news-image
DARBA LAPAS: Iepazīsti mākslas darbus!
Iepazīsties ar muzeja pastāvīgās ekspozīcijas mākslas darbiem ar darba lapu palīdzību!
news-image
Mediācijas kartītes
Mākslas baudītājiem, kuri izvēlējušies muzeju apmeklēt vienatnē un meklē veidu, kā autentiski iedziļināties mākslas darbos, tiek piedāvātas mākslas mediācijas kartītes. Tās izstrādājuši LNMM muzejpedagogi, sastādot secīgus uzdevumus un jautājumus, kuriem sekojot, tiek veicināta cilvēka mijiedarbība ar mākslas darbiem un dziļāka izpratne par to saturisko un formālo vērtību.
news-image
MĀKSLAS RESTAURĀCIJA MUZEJĀ
“Mākslas restaurācija muzejā” dod iespēju izzināt restaurācijas lomu mākslas muzeja darbībā, ētikas apsvērumus, ar kādiem saskarās grafikas, glezniecības un tēlniecības restauratori, eksperimentālās tehnikās veidotu darbu uzglabāšanas un saglabāšanas specifiku, kā arī vairākus citus ar mākslas restaurāciju saistītus aspektus. 
news-image
Virtuālā ceļveža tūre
Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijas apmeklētājiem pieejama katras skulptūras kopijas stāstu iepazīšana izmantojot virtuālo ceļvedi.
news-image
Madernieka studija
Izstādes “Madernieka stils” ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs izveidojis radošo darbnīcu “Madernieka studija.”