Latvijas Nacionālais mākslas muzejs iesaka: Pasaules mēroga izstādes uz lielā ekrāna
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un tā Ārzemju mākslas departaments Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA uzsāk sadarbību ar kinoteātri “Kino Citadele”, kuras ietvaros mākslas mīļotājiem un kino cienītājiem trīs seansos uz lielā ekrāna būs iespēja redzēt aktuālās pasaules mēroga izstādes no Londonas Nacionālās galerijas, Bārnsa fonda Filadelfijā un Karaliskās mākslas akadēmijas Londonā.

Pirmais seanss gaidāms 11. maijā, kad interesentu uzmanībai tiks piedāvāta filma “Goija – miesas un asins redzējumi”. Filma veidota balstoties uz izstādi “Goija: Portreti”, kas bija aplūkojama Londonas Nacionālajā galerijā vēl 2016. gada sākumā. Ekspozīciju veidoja 70 autora darbi – gleznas, zīmējumi, miniatūras – no visas pasaules, parādot izcilā spāņu mākslinieka ģenialitāti, tehnisko veiklību un spēcīgo redzējumu.

 

Otrais seanss “Renuārs – cildinātais un nievātais”, kas norisināsies 25. maijā, sniegs izdevību apbrīnot franču impresionisma klasiķa Pjēra Ogista Renuāra darbu kolekciju no Bārnsa fonda Filadelfijā. Fondam pieder lielākā Renuāra mākslas kolekcija pasaulē, kas pilnasinīgi reprezentē vecmeistara radošo mantojumu un kalpo par lielisku bāzi zinātniskajiem pētījumiem. Filma piedāvā iepazīties ar jaunākajiem atklājumiem un viedokļiem par Renuāra dzīvi un daiļradi.

 

Noslēdzošais seanss “Gleznojot mūsdienu dārzu: no Monē līdz Matisam” notiks 8. jūnijā, paverot skatu uz izstādi, kas šobrīd norisinās Karaliskajā mākslas akadēmijā Londonā. Izmantojot slavenā franču impresionista Kloda Monē mākslas darbus kā sākumpunktu, ekspozīcijā iezīmēta dārzu loma mākslas vēsturē no 19. gadsimta 60. gadu sākuma līdz 20. gadsimta 20. gadiem. Līdzās Monē kā galvenajam šīs tēmas attīstītājam, akadēmijas zālēs aplūkojami tādu mākslinieku kā Pjēra Ogista Renuāra, Pola Sezana, Kamila Pisaro, Eduāra Manē, Vasilija Kandinska, Vinsenta van Goga, Anrī Matisa, Gustava Klimta un Paula Klē meistardarbi.

 

Filmās tiek rādīti ne tikai izstādēs un kolekcijās redzamie mākslas darbi – skatītāji aicināti iepazīt arī izstāžu veidošanas radošo un tehnisko procesu, ar vēsturnieku un dažādu speciālistu palīdzību izprast, ko mākslas darbi spēj vēstīt par saviem autoriem un laika periodu, kurā ir tapuši.

 

Plašāka informācija par filmām un seansiem atrodama www.forumcinemas.lv un www.exhibitiononscreen.com.

 

 

FILMU  PROGRAMMA:

 

11. maijs   Izstāde: Goija – miesas un asins redzējumi (2016)

(“Exhibition On Screen: Goya – Visions of Flesh and Blood”)

Piedāvā Londonas Nacionālā galerija

Fransisko Goija (Francisco José de Goya y Lucientes, 1746–1828) ir slavenākais spāņu gleznotājs, viņu uzskata par mūsdienu mākslas tēvu. Goija ir ne tikai spožs ikdienas dzīves un Spānijas vētrainās pagātnes vērotājs, bet arī talantīgs portretists un izcils sabiedrības dzīves raksturotājs. Meistars portreta žanru paceļ jaunos augstumos, un viņa ģenialitāte atkal vērojama grandiozā izstādē Londonas Nacionālajā galerijā. Lieliskā unikālo darbu kolekcija līdz ar mākslinieka vēstulēm skatītājam atklāj gan pašu autoru, gan viņa gleznoto pasauli. Spēcīgais redzējums un tehniskā veiklība dara Goiju par vienu no visvairāk apbrīnotajām figūrām mākslas pasaulē.

Filma angļu valodā. Bez subtitriem.

Garums: 90 min. Vecuma ierobežojums: 12+.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=xpLA9X0gBeU

Plašāka informācija: http://www.forumcinemas.lv/Event/301884/

 

25. maijs   Izstāde: Renuārs – cildinātais un nievātais (2016)

(“Exhibition On Screen: Renoir – Revered and Reviled”)

Piedāvā Bārnsa fonds Filadelfijā

Viens no pašiem ietekmīgākajiem māksliniekiem izraisa arī viskarstākās diskusijas. Pikaso kolekcijā bija vairāk Renuāra gleznu nekā jebkura cita mākslinieka darbu. Viņu dziļi cienīja Matiss. Tāpat arī Monē. Pjēram Ogistam Renuāram (Pierre-Auguste Renoir, 1841–1919) bija milzīga loma impresionisma dzimšanā, taču vēlāk gleznotājs to pilnībā noliedza un devās pavisam citā virzienā – ar pārsteidzošiem rezultātiem. Bārnsa kolekcijā Filadelfijā ir vairāk Renuāra darbu nekā jebkurā citā galerijā pasaulē, un tur sākas brīnišķīgais stāsts par ievērojamo mākslinieku.

Filma angļu valodā. Bez subtitriem.

Garums: 90 min. Vecuma ierobežojums: 12+.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=UeirVwJ6PSM

Plašāka informācija: http://www.forumcinemas.lv/Event/301886/

 

8. jūnijs   Izstāde: Gleznojot mūsdienu dārzu: no Monē līdz Matisam (2016)

(“Exhibition On Screen: Painting the Modern Garden – Monet to Matisse”)

Piedāvā Karaliskā mākslas akadēmija Londonā un Klīvlendas Mākslas muzejs

Klods Monē (Oscar-Claude Monet, 1840–1926) bija aizrautīgs dārzkopis un, iespējams, pats ievērojamākais dārzu gleznotājs mākslas vēsturē, bet šajā nodarbē viņš nebija vientuļš. Van Gogs, Bonārs, Pisaro un Matiss dārzos saskatīja nozīmīgu savu darbu tematu. Šo dižo mākslinieku gleznas līdz ar daudzu citu tikpat ievērojamu autoru audekliem apskatāmas novatoriskajā izstādē no Klīvlendas Mākslas muzeja un Londonas Karaliskās mākslas akadēmijas kolekcijas. No izstāžu zāles sienām mēs dosimies brīnumu pilnā ceļojumā Kloda Monē krāšņajā dārzu pasaulē Živernī, lai atklātu, kā mākslinieki izmantojuši mūsdienu dārzu, pētīdami radikālas un brīnišķīgas jaunas idejas.

Filma angļu valodā. Bez subtitriem.

Garums: 90 min. Vecuma ierobežojums: 12+.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=0UK_cILnZPE

Plašāka informācija: http://www.forumcinemas.lv/Event/301885/

 

BIĻEŠU  CENAS:

Biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā www.forumcinemas.lv vai “Kino Citadele” kasēs.