Anna Balandina (11.05.1986.-22.07.2020.)
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Latvijas Muzeju biedrības valde dziļās sērās paziņo, ka pēc smagas slimības pāragri mūžībā aizgājusi mūsu mīļā kolēģe Anna Balandina.

 

Atvadīšanās no Annas Balandinas notiks 2020. gada 28. jūlijā, plkst. 15.00 Rīgas krematorijā, Varoņu ielā 3a, Rīgā.

Lūdzam uz ceremoniju nenest bēru vainagus.

 

Lai gan Annai bija atvēlēts mazāk laika nekā citiem, pēdējā desmitgadē viņa paguva atstāt nozīmīgus profesionālos un cilvēciskos nospiedumus savā apkārtnē, īpaši stiprinot muzeju saikni ar sabiedrību un pievēršot uzmanību Latvijas muzeju sasniegumiem arī starptautiskajā vidē.

 

Kopš 2011. gada Anna Balandina bija Komunikācijas un izglītības nodaļas vadītāja Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Visu savu varēšanu, izdomu un spēku Anna veltīja mākslas muzeja kopējā tēla veidošanai, un jo īpaši – jaunās komunikācijas koncepcijas īstenošanai, kad muzeja galvenā ēka tika atvērta apmeklētājiem pēc rekonstrukcijas. Komunikācija un darbs ar cilvēkiem bija Annas kaislība. Viņa bija aizrautīga, emocionāla, zinātkāra un mērķtiecīga. Pēc Annas iniciatīvas 2017. gadā Rīgā notika starptautiskās muzeju platformas We Are Museums konference. Pateicoties Annas neatlaidībai, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs 2018. gadā stāvēja līdzās citiem Eiropas Muzeju gada balvas nominantiem.

 

Kopš 2018. gada Anna darbojās arī Latvijas Muzeju biedrības valdē. Darbs biedrībā bija Annas sirdslieta, un viņai bija skaidra vīzija, kādu viņa vēlas redzēt biedrību – spēcīgu, muzeju nozari pārstāvošu un vienojošu organizāciju. Pēc Annas iniciatīvas un viņas vadībā tika uzsāktas būtiskas pārmaiņas biedrības stratēģiskajā darbā. Anna organizēja muzeju darbinieku tālākizglītības un sadarbības platformu “Rītdienas muzejs”, uzsāka diskusijas par muzejiem un ilgtspēju. Annas ieguldītā darba rezultātu mēs visi redzējām šajā pavasarī, kad martā sabiedrībai kļuva pieejama biedrības mājas lapa, bet jūnijā – Latvijas muzeju katalogs. Vēl pirms nedēļas Anna steidza uzrakstīt preses relīzi par LMB Gada balvas rezultātiem. Annai bija daudz ko dot. Esam zaudējuši darītspējīgu, stratēģiski un dziļi domājošu komunikācijas profesionāli.

 

Mums ļoti pietrūks Annas. Nebūs viegli aprast ar domu par vitāla un daudzām iecerēm pārpilna mūža netaisnīgo pārrāvumu. Anna Balandina turpinās dzīvot daudzu Latvijas muzeju darbinieku atmiņās, atgādinot par profesionālo degsmi, dzīvesprieku un spēju cīnīties līdz pēdējam. 

 

Saulainais un vējainais 22. jūlija rīts mums atnesa nepielūdzamu sēru vēsti. Šajā laikā skumstam kopā ar Annas dzīvesbiedru Dāvidu un mazo meitiņu Adeli. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Latvijas Muzeju biedrības valde izsaka visdziļāko līdzjūtību visiem Annas Balandinas tuviniekiem un draugiem.