Loransai Dekārai, Rodolfam Rapeti un Osvaldam Daugelim tiks piešķirts Atzinības krusts
Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2019. gada 8. aprīlī par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā nolēma piešķirt Atzinības krustu Orsē un Oranžērijas muzeju prezidentei, mākslas zinātniecei Loransai Dekārai (Laurence des Cars), Kompjeņas un Blerankūras piļu un nacionālo muzeju direktoram, mākslas zinātniekam, mākslas kuratoram Rodolfam Rapeti (Rodolphe Rapetti) un Lietuvas Republikas M.K.Čurļoņa Nacionālā mākslas muzeja Kauņā direktoram Osvaldam Daugelim (Osvaldas Daugelis).

Atzinības krusts tiks piešķirts par ar izciliem panākumiem 2018. gada pavasarī un vasarā Orsē muzejā Parīzē (10.04.2018. – 15.07.2018.) organizēto izstādi "Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs" – vērienīgu visu triju Baltijas valstu simtgades kopprojektu un vienu no lielākajiem Latvijas simtgades starptautiskās programmas notikumiem.

 

Projekts iepazīstināja 236 079 mākslas metropoles apmeklētājus ar Baltiju, tās mākslu, tradīcijām un kultūru. Dienā izstāde pulcēja vidēji 3000 apmeklētāju no visas pasaules.

 

Pēc Parīzes ekspozīcija devās uz Tallinu, kur tā tika parādīta Igaunijas Mākslas muzejā KUMU no 2018. gada 12. oktobra līdz 2019. gada 3. februārim. Vēlāk tā plānota arī Viļņā un Rīgā.

Saistītās izstādes