Tiks paziņots labākais Baltijas jaunākās paaudzes mākslinieks
2017. gada 15. novembrī tiks paziņots Baltijas labākais jaunākās paaudzes mākslinieks starptautiskās žūrijas vērtējumā, kā arī skatītāju iemīļotākais jaunākās paaudzes mākslinieks. Balsošana turpinās vēl tikai vienu dienu apbalvojuma mājas lapā BalticYoungArtistAward.eu, kā arī LSM platformā. Baltijas Jaunā mākslinieka balva (Baltic Young Artist Award), kas izveidota, lai profesionālo vidi un plašāku sabiedrību iepazīstinātu ar jaunākās paaudzes māksliniekiem un atbalstītu viņu radošos centienus uzsākt veiksmīgu profesionālo darbību.

Balvas iniciatori ir Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds, ko ko dibinājuši ABLV Charitable Foundation un Borisa un Ināras Teterevu fonds, kas uzvarētājam piešķirs prēmiju 2000,00 eur apmērā un sniegs profesionālu atbalstu izstādes veidošanā. Tiešsaistes balsojuma uzvarētājs iegūs 500 eur prēmiju. Balvas līdzdibinātājs ir laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu. Apbalvojums noris sadarbībā ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas akadēmijām.

 

Baltijas Jaunā mākslinieka balvas pasniegšanas ceremonija notiks šī gada 15. novembrī plkst. 16.00 Mākslas muzeja Rīgas Birža ātrijā. Ceremonijas ietvaros būs iespēja dzirdēt kuratora, pasaulē lielākā atvērtās pieteikšanās (open-call) apbalvojuma “Future Generation Art Prize”  žūrijas locekļa, Kijevas Pinčuka Mākslas centra mākslinieciskā direktora Bjorna Geldhofa priekšlasījumu Balva, tas ir tikai sākums, kā arī mākslas ekspertu diskusija par Baltijas šodienas un rītdienas mākslu. Diskutēs kolekcionārs un kurators Māris Vītols, mākslinieks Indriķis Ģelzis, mākslas žurnāla Kunst.ee galvenais redaktors Andreass Troseks (Igaunija) un konkursa žūrijas locekles - EMMA kuratore Milja Līmatainena (Somija) un mākslas kritiķe Aušra Trakšelīte (Lietuva). Ceremonijas neformālajā daļā - Tīrkultūra veidotājs Reinis Semēvics.  Reģistrēties ceremonijai aicinām, sūtot pieteikumus uz ieva.zake@mrsgrupa.lv

 

Par balvas saņemšanu šogad sacentās par aptuveni trešdaļu lielāks mākslinieku skaits - kopumā 75 jaunākās paaudzes mākslinieki, kas izglītību ieguvuši kādā no Baltijas mākslas akadēmijām.

 

Spilgtākos jaunos talantus vērtēja starptautiska žūrija: Somijas Espoo modernās mākslas muzeja kuratore Milja Līmatainena (Milja Liimatainen, Somija), kuratore, mākslas kritiķe Aušra Trakšelīte (Aušra Trakšelytė, Lietuva), kuratore Keiju Krikmane no Igaunijas, galeriste un NOAR valdes locekle Andra Orna (Andra Orn, Igaunija), Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas Māksla publiskā telpā kuratore Helēna Demakova, ABLV Charitable Foundation mākslas programmu vadītājs Kaspars Vanags, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors un mākslinieks, Glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš.

 

Ceremonijas partneris ir Mākslas muzejs Rīgas Birža un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. Balvas norisi atbalsta tās oficiālais pārvadātājs Lux Express, Park Inn by Radisson, Interbaltija AG.