LV 100: 6. Rīgas Starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāle "Tradicionālais un laikmetīgais"

Izstādes norises vieta: LNMM izstāžu zāle ARSENĀLS

Izstādes norises laiks: 06.06.–16.09.2018.

Projekta vadītāja: Velta Raudzepa, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājuma darba vadītāja

 

 

6. Rīgas Starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles “Tradicionālais un laikmetīgais” ar tēmu “Identitāte” (“Identity”) mērķis ir izveidot augstas kvalitātes izstādi, kura atspoguļos un sekmēs aktuālās un inovatīvās iezīmes tekstilmākslas un šķiedras mākslas nozarē Eiropas un pasaules kontekstā un reizē veicinās Latvijas mākslas prestižu ārpus valsts robežām.

 

Saglabājot atsauci uz iepriekšējo periodu Latvijas tekstilmākslas sasniegumiem un attīstības tradīciju, 2001. gadā pēc Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja iniciatīvas tika sarīkota pirmā izstāde, kas jau sākotnēji uzrādīja visai rosinošas kvalitātes, mākslinieku interesi un nepieciešamību pēc šādas kopējās skates, kā arī piesaistīja notikumam Latvijas skatītāju interesi. Kopš tā laika ir vērojama arvien lielāka mākslinieku atsaucība, kvalitatīva attīstība izstāžu saturā un mākslinieciskajās izpausmēs, kas arvien vairāk izpaužas jaunu materiālu un izteiksmes līdzekļu izmantošanā. Iespējamais izstādes formāts ir atvērts. Pieteikt darbus var jebkurš mākslinieks, savukārt galīgo izvēli par dalību izstādē nosaka starptautiska žūrija.

 

Izstādē piedalīties viesmākslinieku statusā tiks uzaicināti visu piecu iepriekšējo triennāļu laureāti, kā arī vairāki Latvijas mākslinieki ar savu radošo devumu. Konkursā, līdzīgi kā iepriekšējos gadus, tiks aicināti piedalīties dažādu valstu mākslinieki – t.sk. no Baltijas valstīm, Ziemeļvalstīm, pārējām ES valstīm, Krievijas, Āzijas (Japānas, Korejas, Ķīnas u.c.), ASV, Latīņamerikas utt. Priekšroka tiks dota inovācijām, tēmas atbilstībai, profesionalitātei u.c. kritērijiem, kas tiks noteikti triennāles nolikumā.

Saistītās izstādes