KILOGRAMS KULTŪRAS 2019

2020. gada 15. februārī, svinīgā apbalvošanas ceremonijā LTV koncertstudijā, tika paziņoti Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio Gada balvas “Kilograms kultūras 2019” laureāti. Kategorijā “Mantojums” balvu ieguva starpdisciplinārā izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”.

Izstādes kuratore Kristīne Želve: “Tie vārdi, ko es kopš 2014. gada, kad sākās mans ceļojums kopā ar Mēriju ir - jā, ceļojums turpinās! Ar katru gadu - katru jaunu notikumu, jaunu pasākumu - šajā ceļojumā pievienojas arvien jauni ceļabiedri. Šajā projektā mēs esam 4 stihijas, kuras Mākslas muzejs ielaida savās telpās un ļāva mums izplosīties! Mērijas mācības arī šodien ir tiešām svarīgas. Arī šodien, gluži kā Mērijas gadījumā - vajag atcerēties, ka tava - vienkāršā cilvēka - izvēle, var mainīt daudz ko!” 

 

Izstāde caur Latvijai nozīmīgas dzimtas – Grosvaldu ģimenes – stāstu iepazīstināja auditoriju gan ar ievērojamās rīdzinieku ģimenes likteni, gan ar svarīgām epizodēm Latvijas valsts vēsturē gadsimta garumā. Izstādes centrālais tēls – viena no Grosvaldu dzimtas atvasēm – muzeju darbiniece Mērija Grīnberga jaunākā (1909–1975), kurai pēc Otrā pasaules kara izdevās nosargāt un atvest atpakaļ no Vācijas lielu daļu Latvijas muzeju vērtību, ko vācu okupācijas armija atkāpjoties evakuēja uz savām teritorijām.

Izstāde norisinājās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

 

 

 

IZSTĀDES KURATORES:

Kristīne Želve, režisore, izstādes tekstu autore

Ieva Kalnača, LNMM Latvijas Vizuālās mākslas departamenta izstāžu kuratore

 

IZSTĀDES DIZAINS:

Ieva Stūre, māksliniece, izstādes līdzkuratore

 

PROJEKTA VADĪTĀJA:

Katrīna Vastlāve, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja i/z ARSENĀLS izglītības programmu kuratore

Saistītās galerijas