GADA BRĪVPRĀTĪGAIS 2019

2019. gada 30. novembrī Rīgā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Mākslas muzeja Brīvprātīgā darba programmas dalībniecei Norai Gavarei tika piešķirta goda zīme “Gada brīvprātīgais 2019” par veikto ieguldījumu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un kopējās sabiedrības labā.

Lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju interesi par brīvprātīgo darbu un sekmētu dažāda vecuma cilvēku un organizāciju iesaistīšanos brīvprātīgajā darbā, jau sesto gadu norisinājās godināšanas ceremonija “Gada brīvprātīgais”. No saņemtajiem 162 pieteikumiem tika apbalvoti deviņi aktīvākie Latvijas brīvprātīgā darba organizatori un veicēji.

 

Nora ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja brīvprātīgā kopš 2016. gada un ir viena no aktīvākajām programmas dalībniecēm gan muzeja publiskajā zonā, gan citos muzeja organizatoriskajos procesos. Muzeja publiskajā zonā Nora komunicē ar apmeklētājiem, dežurē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Informācijas punktā, izsniedz mobilās audiogidu ierīces, Ģimenes somas un vēsta par aktuālo muzejā, īpaši uzrunājot mazākos apmeklētājus. Norai piemīt augsta atbildības sajūta un labas saskarsmes prasmes, tādēļ viņa vairākkārtīgi ir asistējusi muzejpedagogiem pieaugušo un bērnu radošajās nodarbībās. Nora  ar sev piemītošo cilvēkmīlestību, atvērtību un vēlmi palīdzēt turpina iedvesmot citus Latvijas Nacionālā mākslas muzeja brīvprātīgos un darbiniekus.

 

Brīvprātīgā darba veicēju un organizētāju godināšanu “Gada brīvprātīgais 2019” rīko Nodarbinātības valsts aģentūra sadarbībā ar Labklājības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļu, Jelgavas pilsētas domes administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldi, Latvijas Jaunatnes padomi, Valmieras novada fondu, Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamentu.