EIROPAS MUZEJU GADA BALVAS 2018 NOMINĀCIJA

Eiropas Muzeju gada balvai 2018. gadā tika izvirzīti 40 muzeji. Latviju konkursā pārstāvēja trīs - Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīgas Motormuzejs un Raiņa un Aspazijas muzejs.

Eiropas Muzeju gada balva 2018 tika pasniegta Varšavā no 9. līdz 12. maijam. Tās pasniegšanas ceremonija notika Polijas Ebreju vēstures muzejā, kas balvu saņēma 2016. gadā. Galveno Eiropas Muzeju gada balvu 2018 saņēma Dizaina muzejs Londonā, bet Keneta Hadsona balvu – Igaunijas Nacionālais muzejs Tartu.

 

Augstākajā mērā lepojamies un sveicam visus Raiņa un Aspazijas muzeja kolēģus un atjaunošanas veidotājus ar Latvijai sagādāto žūrijas speciālbalvu. Lepojamies arī ar Rīgas Motormuzeja stabilo vietu Eiropas labāko transporta nozares muzeju saimē.

 

Eiropas Muzeju gada balva dibināta 1977. gadā, tās mērķis ir starptautiski atzīt muzeju izcilību, vērtējot to pieejamību un atvērtību sabiedrībai, kā arī veicināt inovatīvus procesus muzeju sektorā. Eiropas Muzeju gada balvas iniciators ir Eiropas Muzeju forums – nevalstiska organizācija, kas jau 35 gadus darbojas Eiropas Padomes paspārnē un ir vadošā Eiropas muzeju organizācija. Forumā iesaistīti atzīti muzeju nozares eksperti no daudzām Eiropas valstīm, kuru uzdevums ir strādāt pie Eiropas muzeju darbības standartu uzlabošanas.