LEKCIJA: Abstrakcijas līkloči un taisnstūri
Stāsta mākslas zinātniece, Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Māksla publiskā telpā” kuratore Helēna Demakova
16.02.2018 17:30
Lekcija norisinās mākslas zinātnieces un Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Māksla publiskā telpā” kuratores Helēnas Demakovas piecu lekciju cikla “No miera baloža līdz jūras briesmonim” ietvaros, kas ir veltīts Rietumu laikmetīgās mākslas vēsturei un aktualitātēm 20. un 21. gadsimtā.

Lekcijā ir aicināts piedalīties ikviens interesents, noteikti DALĪBU IEPRIEKŠ PIESAKOT uz e-pastu lekcijas@teterevufonds.lv, norādot vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Vietu skaits ir ierobežots. Pēc pieteikuma nosūtīšanas, jūs saņemsiet apstiprinājumu par dalību lekcijā. Aicinām sekot līdzi e-pastam. 

 

Lekcijas domātas plašam interesentu lokam, bez priekšzināšanām. Tās veltītas dažādām mākslas parādībām, kuru attīstība 20. un 21. gadsimtā tiks atklāta neparastā veidā. Katra mākslas tēma attieksies uz ilgāku laika periodu - vismaz 100 pēdējiem gadiem. Lekciju cikla nosaukums aptver šo laika nogriezni – no Pablo Pikaso līdz Deimjēnam Hērstam 21. gadsimta 2017. gadā.

 

Otrā cikla lekcijā “Abstrakcijas līkloči un taisnstūri” tiks izsekots šai parādībai 20. un 21. gadsimtā. Iesākot ar Vasilija Kandinska, Kazimira Maļeviča un krievu konstruktīvistu idejām, turpmākais stāsts pievērsīsies bezpriekšmetiskajai mākslai Rietumos, lai noslēgtos ar digitālajā vidē radītajiem darbiem. Lekcijā aplūkotais ģeometriskais un ekspresīvais abstrakcionisms tiks bagātīgi ilustrēts. 

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Konferenču zāle (3. stāvā)

 

BIĻEŠU CENAS: 

Ieeja bez maksas.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Lūdzam lekcijas dalībniekiem ierasties savlaicīgi!

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu lekcijas@teterevufonds.lv

 

ATBALSTA:

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes