LEKCIJA: Cilvēka (un dzīvnieka) figūra vēsturē, kaislībās, vēlmēs un sadzīvē
Mākslas zinātnieces, kuratores Helēnas Demakovas publisko lekciju cikla NO MIERA BALOŽA LĪDZ JŪRAS BRIESMONIM ietvaros
19.01.2018 17:30
Mākslas zinātnieces un Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Māksla publiskā telpā” kuratores Helēnas Demakovas jaunais piecu lekciju cikls “No miera baloža līdz jūras briesmonim” ir veltīts Rietumu laikmetīgās mākslas vēsturei un aktualitātēm 20. un 21. gadsimtā. Lekcijās ir aicināts piedalīties ikviens interesents. Pirmā publiskā lekcija - “Cilvēka (un dzīvnieka) figūra vēsturē, kaislībās, vēlmēs un sadzīvē” - norisināsies jau 19. janvārī. Ieeja brīva.

Lekcijas domātas plašam interesentu lokam, bez priekšzināšanām. Tās veltītas dažādām mākslas parādībām, kuru attīstība 20. un 21. gadsimtā tiks atklāta neparastā veidā. Katra mākslas tēma attieksies uz ilgāku laika periodu - vismaz 100 pēdējiem gadiem. Lekciju cikla nosaukums aptver šo laika nogriezni – no Pablo Pikaso līdz Deimjēnam Hērstam 21. gadsimtā (līdz 2017. gadam).

 

Pirmās lekcijas tēma ir “Cilvēka (un dzīvnieka) figūra vēsturē, kaislībās, vēlmēs un sadzīvē”. Šī bagātīgi ilustrētā lekcija atspoguļos cilvēka (un reizēm arī dzīvnieka) figūras veidolus dažādos mākslas virzienos daudzu mākslinieku daiļradēs. Šajā lekcijā par cilvēka un dzīvnieka figūru mākslā vēstīs emocionāli tēli, - ekspresīvi vai statiski, stāstoši vai shematiski, sadzīviski vai heroiski, idealizēti vai deformēti, utt.

 

Turpmākajās lekcijās tiks izsekots abstrakcijas līkločiem, antimākslai un mākslai, kas saistīta ar masu kultūru; kā arī konceptuālajai, kontekstuālajai, politiskajai, postmoderni vēstošai un cita veida mākslai.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Konferenču zāle (3. stāvā)

 

BIĻEŠU CENAS: 

Ieeja bez maksas.

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Lūdzam lekcijas dalībniekiem ierasties savlaicīgi!

T: (+371) 67 357534

E: Ieva.Andzane@lnmm.lv

 

ATBALSTA:

Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes