Kristiāna Gerģes dejas performance “Izsole”
26.10.2017 19:00
Ceturtdien, 2017. gada 26. oktobrī, plkst. 19.00 Ungārijas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Rīgā) aicina uz ungāru dejotāja un horeogrāfa Kristiāna Gerģes (Krisztián Gergye) laikmetīgās dejas performanci “Izsole”.

IEEJAS BIĻETES UZ PERFORMANCI IZPĀRDOTAS!

 

Performancē “Izsole” mūsdienu dejas un teātra valoda veido diskursu ar laikmetīgo mākslu un glezniecību. Tās uzmanības centrā ir kustība, kas var tikt interpretēta gan kā deja, gan kā teatrāls akts ar mērķi radīt mākslas darbu, definējot uz skatuves notiekošo kā tēlotājai mākslai raksturīgu žestu sēriju. Performances laikā dejotāja kustību rezultātā tiek radīts unikāls glezniecības darbs, kas beigās tiek izsolīts skatītājiem. Gadījumā, ja gleznu neizdosies pārdot, tā tiks iznīcināta.

Kristiāna Gerģes darbam raksturīgi tēlotājas mākslas izteiksmes līdzekļi. Tādā veidā apliecināta cieņa Šīles, Bēkona un Freida darbiem ir atklājums Ungārijas dejā. Kristiāns Gerģe nepretendē uz gleznotāja titulu, tikai izmanto tēlotājas mākslas paņēmienus uz skatuves. Performances laikā radītajā gleznāparādās dejas mākslas abstrakcija, un tā nav žestu virkne, kuru var dažādi interpretēt vai kura slēpjas aiz abstrakcijas.

Kristiāna Gerģes dejas performance “Izsole” saņēmusi galveno balvu VI Starptautiskajā monodejas festivālā (2014).

 

PAR MĀKSLINIEKU:

Dejotājs, horeogrāfs un režisors Kristiāns Gerģe (1976)  visās tēmās un idejās meklē precīzāko un tiešāko formulējumu, žanru, kas vislabāk atbilst idejai, un formu, kas šo ideju visnepārprotamāk ataino. Karjeru sācis kā Javas deju dejotājs, 1998. gadu pavadot Javas salā un studējot seno Indonēzijas deju. Apvienojot tradīciju ar mūsdienīgu izpratni, viņš radījis savu dejas valodu. Kopš 2001. gada Kristiāns Gerģe iestudē paša radītos horeogrāfijas darbus. Neatkarīgie dejas projekti pārtop pastāvīgos sadarbības projektos, un tiek nodibināta deju trupa. Viņa horeogrāfiskie eksperimenti balansē uz robežas starp deju, izrādi un tēlotāju mākslu, rodot izpausmi Kristiāna Gerģes trupas moto – “ne tikai deja”. Kā dejotājs un horeogrāfs Kristiāns Gerģe viesojies gandrīz visās slavenajās ungāru deju trupās un uzstājies daudzos laikmetīgās dejas teātros. Laikā starp 2008. un 2013. gadu Kristiāns Gerģe bijis Barkas teātra (Barka Theatre) un Nacionālā teātra (Nathional Theatre) dalībnieks. Viņš saņēmis arī vairākus apbalvojumus gan kā horeogrāfs, gan kā dejotājs.

Uz dejas performanci Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA aicināts ikviens interesents!

Ieeja bez maksas, iepriekš izņemot  biļeti Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.

Vietu skaits ir ierobežots (zāles ietilpība – 100 sēdvietas).

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Pieaugušie, skolēni, studenti, pensionāri

 

PASĀKUMA  KOORDINATORE:

Ieva Andžāne, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA komunikācijas speciāliste

 

PAPILDU  INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 357534, E: Ieva.Andzane@lnmm.lv

 

ATBALSTĪTĀJI:

Ungārijas vēstniecība Latvijā

 

INTERNETA  RESURSI:

www.lnmm.lv

http://rigasbirza.lv

FACEBOOK: Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

TWITTER: @MuzejsRigaBirza

INSTAGRAM: @latviannationalmuseumofart

#lnmm

#RigasBirza