Klavesīnistes Lienes Madern-Stradiņas solokoncerts
image
03.09.2017 18:00
Svētdien, 2017. gada 3. septembrī, plkst. 18.00 Rīgas Senās mūzikas centrs sadarbībā ar Mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Rīgā) aicina Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāla noslēguma koncertu, kurā uzstāsies klavesīniste Liene Madern-Stradiņa.

Liene Madern-Stradiņa specializējas vēsturisko instrumentu spēlē (klavesīns, ērģeles), īpaši interesējoties par 17. un 18.gs. mūziku. Māksliniece absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu klavierspēlē. Vēlāk pārcēlusies uz Nīderlandi, kur studējusi vēsturisko instrumentu spēli pie izcilā Ton Koopman un Fabio Bonizzoni Hāgas Karaliskajā Konservatorijā. Šobrīd turpina studijas maģistrantūrā Amsterdamas Konservatorijā.  Liene Madern-Stradiņa regulāri koncertē Eiropā, piedaloties dažādos senās mūzikas festivālos gan kā solo klavesīniste, gan sadarbojoties ar ansambļiem “Cutting Edge” un “Più Corde”.

 

 

Rīgas Vēsturiskās Mūzikas un dejas festivāls

Rīgas Senās Mūzikas centrs aicina ikvienu izbaudīt patiesi skaistus svētkus - piekto Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivālu, aizraujot ar vienīgi baroka mūzikai raksturīgo graciozitāti, smalkumu un greznumu. Par nozīmīgu mākslas tradīciju kļuvušais Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls kā allaž pārsteigs ar daudzveidīgu programmu. Caur festivāla mērķi - ieinteresēt ikvienu klausītāju, tuvinot caur vēsturiskās mūzikas norisēm, radīt saikni ar šo interesanto mūzikas mantojumu, kas ir vienmēr aktuāls. Festivāla mākslinieki ikvienu koncertu atskaņo vienīgi uz vēsturisko instrumentu kopijām, īpaši pietuvinot laikam, kurā mūzika tapusi, uzburot maģisku atmosfēru.

 

Koncertos piedalīsies gan izcilākie pašmāju mākslinieki, gan ārzemju viesi, atskaņojot gan Latvijas vēsturiskajā teritorijā tapušo mūziku, gan daudzveidīgu baroka mūzikas buķeti no dažādu Eiropas baroka komponistu daiļrades. Sadarbībā ar “Radošā Eiropa” projektu eeemerging Emerging European Ensembles, uzstāsies lieliskais senās mūzikas ansamblis 4 Times Baroque no Vācijas. Tāpat īpašs notikums būs Henrija Pērsela operas “Didona un Enejs” uzvedums.

 

Vairāk informācijas par koncertu norisi meklējiet www.earlymusic.lv

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

BIĻEŠU  CENAS:

Ieeja ar ieejas biļeti Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA pastāvīgajā ekspozīcijā

Biļetes iespējams izņemt iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē

Koncertā vietu skaits ir ierobežots (zāles ietilpība – 80 sēdvietas)

 

PAPILDU  INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 357534,

E: Ieva.Andzane@lnmm.lv

Saistītie pasākumi