TERRA INCOGNITA: Indonēzija un tās saiknes ar Nīderlandi un Latviju
Tikšanās ar Indonēzijas Republikas goda konsulu Latvijā Valdi Tilgali
image
15.09.2018 16:00
Kādas ir saiknes, kas Indonēziju vieno ar Latviju? Varbūt tas, ka vienā no Latvijas tradicionālajiem lepnumiem – "Rīgas Melnajā balzamā" viena no 25 sastāvdaļām nāk no Indonēzijas!? Vai tas, ka Latvijas SIA "Mikrotīkls" izgudrojumi palīdz savienot bezmaz 17 500 Indonēzijas salas un vairāk kā 260 miljonus iedzīvotājus? Vai arī tas, ka Hercoga Jēkaba iekaroto koloniju Tobago, vēlāk pārņēma holandieši? Šo tikšanās reizi veltīsim Indonēzijas, Latvijas un Nīderlandes mākslai, jo tieši māksla paver plašāku skatu uz pasauli!

Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA šobrīd apskatāma izstāde “Baltijas ozoli”, kurā apskatāma holandiešu un flāmu 16.–17. gadsimta glezniecība uz ozolkoka pamatnes. Veikto pētījumu rezultāti uzrāda, ka gleznas, ko gadsimtiem esam uztvēruši tikai kā Nīderlandes kultūras mantojumu, vistiešākajā veidā ir saistītas arī ar mūsu reģionu. Lai nu kā Baltijas ozoli ir atgriezušies Latvijā ar holandiešu un flāmu mākslas darbiem uz tiem - un Tas priecē!


Holandiešu un flāmu mākslinieki ir iespaidojuši arī pasaulē ceturtās lielākās valsts – Indonēzijas – mākslu. Līdz 1949.gadam Indonēzija bija Nīderlandes kolonija, un indonēzieši arī šodien ir cieši saistīti ar Nīderlandi.  Par to liecina arī divus miljonus lielā indonēziešu kopiena, kas mūsdienās dzīvo Nīderlandē. Ciešie abu kultūru skarai turpinājās arī mākslā - viens no ievērojamākiem Indonēzijas māksliniekiem, kurš ir skolojies Eiropā, ir Romantiskais princis Šarifs Bustamans Radens Salehs (1807–1880), kura glezna “Lauvu medības “ šobrīd atrodas Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kolekcijā. Droši dodieties, skatieties, vērtējiet! Laipni aicināti uz tikšanos Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA!  
 

PAR PROGRAMMU:

Sadarbībā ar “Jēkaba Ceļojumiem” Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ceļotāju klubs “Terra incognita” (“Nezināmā zeme”) gaida tos, kuri vienmēr ceļā – domās vai īstenībā.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS: 

pieaugušajiem: 6,00 EUR

studentiem, pensionāriem: 3,00 EUR

BIĻETES NOPĒRKAMAS IEPRIEKŠPĀRDOŠANĀ MUZEJA KASĒ!

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

SADARBĪBAS PARTNERIS

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas