TELPA, TĒRPS UN TĒLS: Ivans Aivazovskis un viņa laikabiedri (RU)
image
21.11.2019 17:00
Stāsta muzejrezervāta “Izborska” zinātniskais sekretārs, kulturologs Vladimirs Meļņikovs (Владимир Мельников, Krievija).

Ivans Aivazovskis bija pazīstams ar vairākām paaudzēm izcilu literātu, mākslinieku, zinātnieku, valsts un sabiedrisko darbinieku, tai skaitā ar dzejniekiem Vasiliju Žukovski, Aleksandru Puškinu un Afanasiju Fetu, gleznotāju Arhipu Kuindži.

 

Satikšanās ar Kuindži bijusi īpaša – piecpadsmitgadīgais Arhips aizgājis kājām no Taganrogas uz Feodosiju, lai mācītos pie pasaulslavenā Ivana Aivazovska. Savukārt Kuindži, kad viņš jau pats bija kļuvis par ievērojamu gleznotāju un Mākslas akadēmijas profesoru, uzņēma savā darbnīcā Ivana Aivazovska mazdēlu Mihailu Latri. Toties par Mihailu Latri vissirsnīgākās atmiņas saglabājis Nikolajs Rērihs, viņa mācību līdzgaitnieks Arhipa Kuindži darbnīcā. Lekcija veltīta minēto mākslinieku radošajām saiknēm.

 

Pasākums notiks krievu valodā.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Konferenču zāle (3. stāvā)

 

BIĻEŠU CENAS:

pieaugušajiem: 6,00 EUR

studentiem, pensionāriem: 3,00 EUR

Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.

Vietu skaits ierobežots!

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes