TERRA INCOGNITA: Uz kurieni, māksliniek? Uz Itāliju!
image
19.10.2019 16:00
Stāsta mākslas vēsturniece, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktore Dr. h. c. art. Edvarda Šmite.

Krievijas un Itālijas kultūras sakari ir seni (15. gs. beigas) un daudzveidīgi. Pēterburgas Mākslas akadēmija kopš 18. gadsimta sūtījusi savus stipendiātus uz Itāliju studēt Itālijas mākslas mantojumu (vispirms – renesanses mākslu) un radīt jaunus nozīmīgus mākslas darbus. Laika gaitā arvien būtiskākas kļuva Itālijas dabas studijas. Daudziem māksliniekiem Itālijas periods bija sevišķi svarīgs.

 

Arī mākslinieks Ivans Aivazovskis devies uz Itāliju. Viņa pirmais Itālijas posms (1840–1842) ieņem īpašu vietu gleznotāja mūžā, jo tieši šeit viņš kļuva par Eiropā atzītu jūras glezniecības meistaru. Protams, Aivazovskis nebija ne pirmais, ne vienīgais no Krievijas māksliniekiem Itālijā, tādēļ klausītājiem tiks piedāvāts atskats uz daļu no bagātīgā atstātā Itālijas mantojuma Krievijas mākslā.

 

Ar Krievijas impērijā izdotām pasēm 19. gadsimtā uz Itāliju ceļojuši arī vairāki Latvijas mākslas vēsturē nozīmīgi autori – gan Karls Gothards Grass un Johans Leberehts Eginks, gan Aleksandrs Heibels un Kārlis Hūns, gan Georgs Vilhelms Timms, kas dod pamatu piedāvāt plašu, bagātīgi ilustrētu stāstījumu.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Konferenču zāle (3. stāvā)

 

BIĻEŠU CENAS:

pieaugušajiem: 6,00 EUR

studentiem, pensionāriem: 3,00 EUR

Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.

Vietu skaits ierobežots!

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas