Interjers
Nodarbība 5. – 9. klasei

Viena no daudzajām Romana Sutas daiļrades šķautnēm bija interjeru projektēšana. Mākslinieks šajā dizaina nozarē varēja brīvi izpausties, pateicoties savai uzņēmīgajai mātei Natālijai Sutai, kurai Rīgas centrā piederēja vairākas kafejnīcas, tai skaitā leģendārā bohēmas vieta “Sukubs”.

 

Nodarbībā skolēni iepazīsies ar vairākiem Romana Sutas radītiem interjeru projektiem un mēbelēm mākslinieka mātei piederošajās kafejnīcās. Muzejā atrodas vairāki Romana Sutas dizainētie krēsli un galdi, kas ļauj skatīt ne tikai skices, bet jau gatavas mēbeles un novērtēt to dizainu – vienkāršas formas un krāsas, kas atbilda tā laika modernisma noskaņām. Nodarbības praktiskajā daļā, savos radošajos darbos, skolēni veidos kafejnīcas interjera projektu.

 

Nodarbības tēma saistīta ar mācību priekšmeta Vizuālā māksla 7.klases programmas parauga tēmu Interjers – krāsa, forma un funkcija.

 

NORISES VIETA: 

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs / Elizabetes iela 57a, dz. 26 (ieeja caur pagalmu, 5. stāvs), Rīga

 

BIĻEŠU CENAS: 

Nodarbības vadīšana 5,00 EUR no grupas + ieejas biļete katram skolēnam 0,50 EUR (0,40 EUR – ja grupā ir vismaz desmit audzēkņi). Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

 

MATERIĀLI LĪDZI ŅEMŠANAI: 

grafīta un krāsainie zīmuļi, flomāsteri, lineāls

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 288800

E: sbm@lnmm.lv