Auduma apdrukas darbnīca skolēniem “BRAVISSIMO”
Radošā darbnīca bērniem un skolēniem izstādes “Fransisko Goija (1746–1828). Kaprīzes” ietvaros

Nodarbības sākumā bērni muzeja pedagoga pavadībā apskatīs izcilā spāņu mākslinieka Fransisko Goijas (Francisco José de Goya y Lucientes, 1746–1828) ofortus no sērijas “Kaprīzes” (“Los Caprichos”) un uzzinās vairāk par grafikas tehniku un simbolu nozīmi mākslā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta darbu sižetiem un tajos atainotajām spāņu kultūras tradīcijām.

Nodarbības otrajā daļā skolēni dosies uz muzeja pedagoģiskajām telpām – “Mazo skolu”, kur varēs praktiski izmēģināt auduma apdruku sietspiedes tehnikā un pašu spēkiem izgatavot personisku, oriģinālu suvenīru sev vai dāvanu kādam citam, apdrukājot līdzpaņemto auduma gabaliņu vai krekliņu. Darbā izmantosim trafaretus ar Fransisko Goijas sērijas “Kaprīzes” motīviem. Attēls tiks drukāts ar speciālu tekstila krāsu un pēc nogludināšanas būs noturīgs un mitrumizturīgs.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES LAIKS:

darbnīcas pieejamas otrdienās un ceturtdienās no 2017. gada 28. marta līdz 2017. gada 13. jūlijam pēc iepriekšējas pieteikšanās

 

DALĪBAS MAKSA:

2,00 EUR no personas

 

DALĪBNIEKU SKAITS:

Vietu skaits ierobežots (15 dalībnieki)

 

MATERIĀLI LĪDZI ŅEMŠANAI: 

Apģērba gabals, aksesuārs vai mājas tekstila priekšmets no gluda dabīga (kokvilnas, lina) auduma. Ieteicams izvēlēties audumu bez izteiktas faktūras vai ļoti reljefas apdares. Noturīgāku un izteiksmīgāku rezultātu var sasniegt, drukājot attēlu ar tumšu krāsu uz gaiša auduma. Drukājamā attēla izmērs atbilst A4 formātam. Muzejs piedāvā auduma krāsas un sietus apdrukai.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 226467

E: Elizabete.Satrovska@lnmm.lv

Saistītās izstādes